REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Warszawa Bez Barier - start trzech konkursów

  • Autor: UM Warszawa
  • 03 sie 2017 13:19
fot. pixabay

Wystartowały trzy konkursy promujące dostępność cyfrową i architektoniczną dla użytkowników z niepełnosprawnościami: „Aplikacja bez barier”, „Serwis www bez barier” i „Warszawska inwestycja bez barier”. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 10 października 2017 roku.

REKLAMA

Projekt, prowadzony przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, ma już wieloletnią tradycję. W konkursach cyfrowych: „Aplikacja bez barier” i „Serwis www bez barier”, wyróżnione zostaną aplikacje mobilne i serwisy internetowe, które ułatwiają życie osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami i uwzględniają zróżnicowane potrzeby użytkowników. Integracja nagrodzi otwartość, pomysłowość, ale przede wszystkim użyteczność zgłoszonych prac i jak największą zgodność z międzynarodowymi standardami dostępności WCAG 2.0. Celem konkursów jest promocja najlepszych rozwiązań i podniesienie świadomości społecznej o ograniczeniach i potrzebach osób z niepełnosprawnościami w zakresie nowych technologii, architektury i urbanistyki.

Konkurs „Warszawska Inwestycja bez barier” ma z kolei wyłonić najlepsze rozwiązania architektoniczno-urbanistyczne w zakresie dostosowania stołecznych budynków do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

- Dzięki projektowi „Warszawa Bez Barier” możemy wskazać osobom z niepełnosprawnością te przestrzenie, które są dla nich przyjazne i umożliwiają im normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Nagrody w poszczególnych konkursach są dedykowane podmiotom, które o dostępności myślą w sposób odpowiedzialny i kompleksowy – mówi Piotr Pawłowski, prezes Integracji.

Nagrody zostaną przyznane w czterech kategoriach:
• Samorząd terytorialny (dzielnica)
• Obiekt użyteczności publicznej
• Obiekt mieszkalny/biurowy/handlowy
• Obiekt zabytkowy

Zgłoszenia można przesyłać do 10 października 2017 roku za pośrednictwem formularza, znajdującego się na stronie Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY