REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Warszawa nagradza najlepszych projektantów

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 07 wrz 2016 15:42
Warszawa nagradza najlepszych projektantów
fot. pixabay.com

Autorzy najlepszych projektów otrzymają Nagrodę Architektoniczną prezydenta m.st. Warszawy. Jeszcze tylko przez kilka dni można zgłaszać propozycje do dwóch pierwszych edycji nagrody. Mogą to zrobić mieszkańcy, projektanci i inwestorzy.

REKLAMA

W tym roku odbędą się aż dwie edycje konkursu - w ramach pierwszej nagrodzone zostaną obiekty, których realizację zakończono w latach 2001-2014, zaś w drugiej obiekty, których budowę zakończono w roku 2015 r.

Obiekty architektoniczne pretendujące do nagrody będą oceniane przez 12 osobowe jury w następujących kategoriach:

1) architektura użyteczności publicznej - obiekt publiczny,

2) architektura użyteczności publicznej - obiekt komercyjny,

3) architektura mieszkaniowa – zespół,

4) architektura mieszkaniowa - pojedynczy obiekt,

5) architektura zrewitalizowana,

6) przestrzeń publicznie dostępna,

7) wydarzenie architektoniczne

Kandydatury do obu edycji nagrody można przesyłać do 15 września br. mailem na adres:nagrodaarchitektoniczna@um.warszawa.pl, lub pocztą na adres: Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego, Urząd m.st. Warszawy, ul. Marszałkowska 77/79, 00-683 Warszawa, z dopiskiem „Nagroda Architektoniczna”.

- Wierzę, że aktywni mieszkańcy Warszawy, którzy z wielką uwagą śledzą wszelkie zachodzące w mieście zmiany zgłoszą wiele interesujących i wartych zauważenia unikalnych obiektów – mówi Marek Mikos, dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego.

Jury na podstawie przesłanych zgłoszeń dokona nominacji, wybierając maksymalnie 5 realizacji w każdej kategorii, a lista nominowanych zostanie ogłoszona do końca października br. W pierwszej edycji konkursu (2001-2014) mogą zostać przyznane po 3 nagrody w każdej z kategorii wśród 10 nominacji, natomiast w drugiej (2015) zostanie przyznana jedna nagroda w każdej z kategorii i  dodatkowo nagroda specjalna Grand Prix. W listopadzie odbędzie się także internetowe głosowanie wśród mieszkańców, którzy będą mogli oddać swój głos na jeden obiekt spośród wszystkich nominowanych. Ostateczne wyniki obu edycji nagrody poznamy już w grudniu.

Organizatorem konkursu i fundatorem nagrody jest Prezydent m.st. Warszawy. Nagroda jest przyznawana we współpracy z Oddziałem Warszawskim Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY