REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wiemy, kto odmieni Uzdrowisko Uniejów

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 18 gru 2015 09:00
Wiemy, kto odmieni Uzdrowisko Uniejów
Pomysł na Uzdrowisko w Uniejowie, fot. Meme Tech
Wiemy, kto odmieni Uzdrowisko Uniejów
Wiemy, kto odmieni Uzdrowisko Uniejów
Wiemy, kto odmieni Uzdrowisko Uniejów
Wiemy, kto odmieni Uzdrowisko Uniejów

Uzdrowisko geotermalne w Uniejowie dostało duży impuls do rozwoju. Właśnie rozstrzygnięto konkurs na przygotowanie koncepcji zagospodarowania terenu. Dzięki temu miasto ma szanse zyskać centrum uzdrowiska z prawdziwego zdarzenia.

REKLAMA

Dobiegł końca konkurs na wykonanie koncepcji funkcjonalno-przestrzennej dla Zespołu Uzdrowiskowego – Uniejów, który na zlecenie inwestora Meme Tech zorganizował łódzki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP). Rolą uczestników konkursu było przygotowanie koncepcji zagospodarowania terenu wraz z określeniem programu funkcjonalnego pod budowę kompleksu budynków o przeznaczeniu uzdrowiskowym, hotelowym, gastronomicznym oraz sportowo-rekreacyjnym.

16 grudnia odbyła się uroczysta konferencja na Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie, podczas której nagrodzono uczestników konkursu. Jak poinformował sekretarz Sądu Konkursowego – mgr inż. arch. Piotr Dankowski – do siedziby sądu w regulaminowym terminie napłynęło dziewięć prac. W wyniku obrad jury zwycięzcą konkursu został zespół projektantów w składzie mgr inż. arch. Mateusz Mazurowski, mgr inż. arch. Bartłomiej Skowronek i mgr inż. arch. Mateusz Graczyk, który od sponsora konkursu – spółki Meme Tech otrzymał nagrodę pieniężną o wartości 23 tys. złotych. Przyznano również trzy wyróżnienia o wartości 9 tys. złotych każde, które otrzymali projektant mgr inż. arch. Rafał Stemporowski; zespół projektantów w składzie mgr inż. arch. Konrad Kędzierski, inż. arch. Tomasz Jakubowski, inż. arch. Zuzanna Jarzyńska i inż. arch. Filip Strzelecki, a także zespół projektantów w składzie mgr inż. arch. Izabela Tomczak, inż. arch. Leszek Maksym Czaja i mgr inż. arch. Małgorzata Burkot.

- Prace, które otrzymaliśmy prezentują naprawdę dobry poziom i w każdej z nich można było znaleźć coś inspirującego. Plan stworzony przez zwycięski zespół był najbardziej kompletny, spełniał przyjęte przez nas kryteria i wyróżniał się na tle pozostałych – poinformował Grzegorz Kiełpsz, prezes spółki Meme Tech i członek Sądu Konkursowego. Mamy nadzieję, że wypracowana koncepcja znajdzie odzwierciedlenie w dalszych dokumentach planistycznych gminy. Powinniśmy mieć jednocześnie świadomość, że jest to bardzo wstępna faza projektu a ostateczny kształt budynków i sposób zagospodarowania terenu może się jeszcze zmieniać. Inwestorów chcących włączyć się w rozwój miasta, w rozwój tego terenu zapraszamy do współpracy – dodał prezes Meme Tech.

- Pozytywne nastroje panują również wśród władz miejskich. – Dzięki planowanej inwestycji liczymy, że Uniejów będzie aspirować do rangi najnowocześniejszego uzdrowiska w Polsce, a dodatkowo powstanie ponad 100 miejsc pracy. Nasze źródła wód geotermalnych są unikatowe w tej części Polski i zasługują na uznanie, którym się cieszą – wtóruje inwestorowi Józef Kaczmarek, burmistrz Uniejowa.

Uniejów w ostatnich latach z powodzeniem korzysta ze swojego unikalnego, a przy tym malowniczego położenia w dolinie rzeki Warty, które uzupełnia dobre skomunikowanie z autostradami A1 i A2. Nieruchomość, która jest własnością Spółki Meme Tech o powierzchni 5,83 ha, dla której sporządzana została koncepcja funkcjonalno-przestrzenna, dzięki swojemu atrakcyjnemu położeniu i uzbrojeniu terenu ma znaczny potencjał rozwojowy. Tereny inwestycyjne są przeznaczone na dom uzdrowiskowy z szerokim wachlarzem usług leczniczych i rehabilitacyjnych wraz z usługami uzupełniającymi, w tym handlowymi i gastronomicznymi, dwa zespoły hotelowe z zapleczem rekreacyjnym, medical SPA & wellness, zespół budynków z apartamentami na wynajem dla kuracjuszy i funkcjami oraz pomieszczeniami pozwalającymi na prowadzenie tam np. Domu Seniora czy Pensjonatu, a także towarzyszące temu tereny sportowe na potrzeby rehabilitacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY