REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wiemy, kto wybuduje most w Sobieszewie

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 22 sie 2016 15:01
fot. materiały prasowe Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska

22 sierpnia Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła, jakie firmy wybrano do budowy mostu zwodzonego prowadzącego na Wyspę Sobieszewską. Projekt mostu przygotowała spółka Europrojekt Gdańsk SA, która realizuje głównie projekty na terenie Polskie i Niemiec.

REKLAMA

Spośród ofert złożonych na realizację zamówienia publicznego największą liczbę punktów uzyskała oferta złożona przez Konsorcjum Firm: Lider- Metrostav a.s., 1 Praha; Partner-VISTAL GDYNIA S.A., Partner- VISTAL INFRASTRUCTURE Sp. z o.o.,Gdynia.

Budowa mostu zwodzonego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 501 nad Martwą Wisłą w Gdańsku Sobieszewie zapewni bezpieczne i sprawne połączenie wyspy ze stałym lądem. W ramach inwestycji wybudowane zostaną również dojazdy, przebudowane zostaną dwa skrzyżowania wraz z układem drogowym w rejonie projektowanego mostu - podaje DRMG. 

Po uprawomocnieniu się wyboru wykonawcy podpisana zostanie umowa na realizację robót. Pozostali wykonawcy mają 10 dni na składanie odwołań.

Kwota jaką miasto zamierzało przeznaczyć na realizację inwestycji wynosiła 71 mln zł, ale firmy które wygrały przetarg - jak podała lokalna Gazeta Wyborcza - wyceniły inwestycję na trochę ponad 57 mln zł.

Dla realizacji zadania miasto przewiduje też pozyskanie dofinansowania ze środków unijnych. Zakończenie robót budowlanych planowane jest na koniec 2017 r., a w I kwartale 2018 r. będzie trwała procedura odbiorowa inwestycji.

Budowa mostu jest jednym z priorytetów inwestycyjnych Gdańska na lata 2014-20. Od 1973 r. na Wyspę Sobieszewską prowadzi most pontonowy. W 2013 r. został on wyremontowany i zmodernizowany. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY