REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wiemy kto wybuduje ratusz w Konstancinie-Jeziornie

  • Autor: Propertydesign.pl, Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna
  • 04 lis 2014 11:47
Wiemy kto wybuduje ratusz w Konstancinie-Jeziornie
Projekt ratusza w Konstancinie pod Warszawą według Brzozowski Grabowiecki Architekci
Wiemy kto wybuduje ratusz w Konstancinie-Jeziornie
Wiemy kto wybuduje ratusz w Konstancinie-Jeziornie
Wiemy kto wybuduje ratusz w Konstancinie-Jeziornie

O kontrakt ubiegało się 12 firm. Wykonawcą nowego ratusza w Konstancinie-Jeziornie będzie polsko-hiszpańskie konsorcjum firm, którego liderem jest polska spółka Coprosa.

REKLAMA

O kontrakt ubiegało się 12 firm. Zaproponowane przez nie kwoty wahały się od ponad 24 do blisko 33 mln zł. Komisja przetargowa, kierując się kryterium - cena i długość okresu gwarancji wybrała pierwotnie firmę "Dorbud S.A.". Spółka z Kielc zaproponowała budowę ratusza za 24.856.000 zł i najdłuższą, 10-letnią gwarancję. Takie rozstrzygnięcie nie spodobało się konsorcjum firm: "Coprosa Polska Sp. z o.o.", "Construcciones Y Promociones Coprosa S.A.", "Plesmar Sp. z o.o." i "CHM Obras e Infraestructuras S.A.", które wprawdzie inwestycję chciało realizować za niższą od konkurentów kwotę - 24.599.235,25 zł, ale udzielało przy tym tylko pięcioletniej gwarancji - podaje konstanciński magistrat.

Konsorcjum niezadowolone z decyzji konstancińskich urzędników odwołało się do Krajowej Izby Odwoławczej. Po rozpatrzeniu sprawy przez KIO urzędnicy musieli unieważnić pierwsze rozstrzygnięcie i ponownie wybrać najkorzystniejszą ofertę. Ostatecznie gmina wybrała polsko-hiszpańskie konsorcjum jako wykonawcę ratusza.

Nowy ratusz ma powstać przy ul. Piaseczyńskiej i Kolejowej w ciągu 24 miesięcy. Obiekt, zaprojektowany przez biuro Brzozowski Grabowiecki Architekci, będzie miał ok. 2,5 tys. mkw. powierzchni.

W planach przewidziano rozbudowany punkt obsługi mieszkańca, a także salę obrad rady miejskiej. Obecnie konstanciński urząd funkcjonuje w kilku oddalonych od siebie miejscach.

Jak podaje Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna prace mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY