REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wiemy, kto zaprojektuje Energetyczne Centrum Nauki w KPT

  • Autor: Kielecki Park Technologiczny
  • 23 lip 2014 15:15
Wiemy, kto zaprojektuje Energetyczne Centrum Nauki w KPT
fot. Wizualizacja Energetyczne Centrum Nauki
Wiemy, kto zaprojektuje Energetyczne Centrum Nauki w KPT
Wiemy, kto zaprojektuje Energetyczne Centrum Nauki w KPT
Wiemy, kto zaprojektuje Energetyczne Centrum Nauki w KPT
Wiemy, kto zaprojektuje Energetyczne Centrum Nauki w KPT
Wiemy, kto zaprojektuje Energetyczne Centrum Nauki w KPT

Energetyczne Centrum Nauki zaprojektuje i wyposaży konsorcjum firm z Krakowa. Dziś prezydent Kielce Wojciech Lubawski z Dyrektorem Kieleckiego Parku Technologicznego Szymonem Mazurkiewiczem, podpisali umowę z wykonawcą centrum.

REKLAMA

Konsorcjum trzech firm z Krakowa: NoLabel, New Amsterdam i Fabryka Dekoracji, zaprojektuje, wyposaży i uruchomi Energetyczne Centrum Nauki w Kieleckim Parku Technologicznym. Inwestycja przeznaczona dla mieszkańców regionu będzie kosztować ponad trzy miliony złotych. Centrum zostanie oddane do użytku zwiedzających w wakacje przyszłego roku.

Kolejna umowa, kolejny impuls do rozwoju Kieleckiego Parku Technologicznego. Ministerstwo Infrastruktury uważa, że jesteśmy firmą, która wzorowo wykorzystuje fundusze unijne. To co się dzieje, to dopiero start, mamy wiele planów -  powiedział Prezydent Miasta Wojciech Lubawski.

Pieniądze na realizację inwestycji pochodzą z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Utworzenie centrum nauki jest jednym z zadań w ramach 91 mln złotych, które otrzymaliśmy - mówił Dyrektor KPT Szymon Mazurkiewicz.

Koncepcja Energetycznego Centrum Nauki powstawała w KPT przez kilka miesięcy. Głównym założeniem było utworzenie uniwersalnego miejsca spotkań naukowych, które niecodziennym baśniowym klimatem zachęci do samodzielnego eksperymentowania. To będzie niezwykłe, żywe miejsce, zawierające bogatą treść edukacyjną, przyciągające swoją ofertą dzieci, młodzież i dorosłych z Kielc i regionu. Centrum będzie zachęcać do zadawania pytań na temat otaczającego świata - powiedziała Sylwia Mularczyk autor koncepcji i koordynator projektu Energetycznego Centrum Nauki. 

To nie jest tylko wystawa o urządzeniach interaktywnych, to są zaawansowane urządzenia które przeprowadzą nas przez wszystkie etapy powstawania i wykorzystywania energii od prehistorii do dni współczesnych. Osoby wchodzące do Centrum będą wkraczać do nowego świata i liczymy na to, że będą wychodzić jako potencjalni naukowcy, poszukiwacze zainspirowani do dalszego pogłębiania wiedzy - opowiadał Piotr Giemborek, architekt Fabryki Dekoracji z Krakowa, członka Konsorcjum. 

 W skład Konsorcjum wykonawców Energetycznego Centrum Nauki wchodzą: powstała w 2006r. firma NoLabel – będąca  jednym z najbardziej rozpoznawalnych studiów animacji i postproduckji video w Polsce. Tworzy animacje na potrzeby projektów interaktywnych i multimediów, miała przyjemność pracować dla takich koncernów jak: Nissan, Toyota, Samsung, Panasonic, Whirpool, Cadbury i wielu innych.

New Amsterdam, zajmuje się kompleksową realizacją ekspozycji muzealnych i wystawienniczych - od adaptacji scenograficznej, projektowania graficznego po kreację i produkcję multimediów. Wśród największych realizacji znajdują się projekty takie jak, m.in. Rynek Podziemny w Krakowie, Centrum Poznawcze przy Hali Stulecia we Wrocławiu, Wystawa "O obrotach" w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu, Giganty Mocy w Bełchatowie i wiele innych.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY