REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wizytówka Tatrzańskiego Parku Narodowego dzięki 2pm

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 gru 2015 09:24
fot. 2pm architekci

Powstaną nowe, zmodernizowane obiekty przy wejściach do Tatrzańskiego Parku Narodowego według projektu architektów z pracowni 2pm.

REKLAMA

Aktualne punkty wejścia do Parku są obiektami wieloletnimi, które nie są dostosowane do obecnej wielkości ruchu turystycznego oraz nie odpowiadają dzisiejszym potrzebom użytkowników. Brak w nich m.in. możliwości urządzenia stanowiska informatora turystycznego, nie posiadają też odpowiedniego zaplecza dla obsługi. Są to obiekty drewniane, w wielu miejscach na tyle zniszczone, że wymagają coraz częstszych remontów.  Dzięki konkursowi będzie możliwa szybsza modernizacja i odpowiednie wyposażenie punktów wejść do Parku, tak aby stały się one nie tylko wizytówką TPN, ale i całego regionu.

Spośród 27 ocenianych prac wybrano trzt najlepsze, z których jedna może zostać zrealizowana. To pracownia 2pm architekci zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie organizowanym przez zarząd TPN. W ocenie komisji praca "ze względu na rozwiązania stylistycznie i niewielkie gabaryty najlepiej wpisuje się w krajobraz tatrzański, a duża funkcjonalność i prostota rozwiązań daje największy potencjał realizacyjny". Zespół w składzie: Michał Adamczyk, Piotr Bylka, Piotr Musiałowski, Krzysztof Nowotka.

Drugie miejsce zajęła pracownia APP Wojciech Marciniak, zaś trzecie EMA STUDIO - Ewelina Siestrzewitowska, Mateusz Gierszon i Antoni Surowiak.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY