REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wkrótce konkurs na projekt lodowiska w Gdyni

  • Autor: UM Gdynia
  • 06 sie 2015 08:59
fot. Fotolia

W ciągu dwóch i pół roku powstanie pełnowymiarowe lodowisko w Gdyni. Obiekt zostanie zbudowany na Grabówku, przy ulicy Morskiej 75. W miesiącach jesienno-zimowych wypełni się łyżwiarzami, a latem wielbicielami rolek. Konkurs na koncepcję architektoniczną obiektu zostanie ogłoszony na jesieni 2015 r.

REKLAMA

Pomysł na lodowisko w Gdyni zrodził się podczas pierwszej edycji budżetu obywatelskiego. W kilkunastu dzielnicach miasta złożony został wniosek o budowę takiego obiektu. Projekt nie wygrał, ale liczba głosów była tak spektakularna, że nie można było jej ignorować, tym bardziej, że dotychczasowa ślizgawka przy ul. Bema nie przystaje do potrzeb takiego miasta jak Gdynia - tłumaczy Michał Guć.

Lodowisko nie będzie tylko zadaszoną taflą. Powstaną także szatnie, wypożyczalnia łyżew, parking i małe zaplecze gastronomiczne. Pobliskie szkoły będą mogły prowadzić tam również zajęcia łyżwiarskie w ramach lekcji szkolnych, co pozwoli na najbardziej optymalne wykorzystywanie obiektu. Obecnie skupiamy się na samej budowie, a sprawy organizacyjne zostawiamy na kolejny etap, ale chcemy żeby lodowisko było otwarte przez możliwie największą liczbę godzin w ciągu dnia. Zależy nam na tym, aby projekt był oczywiście funkcjonalny, ale także i reprezentacyjny - podkreśla wiceprezydent Gdyni, Bartosz Bartoszewicz.

Przybliżony harmonogram prac:
- jesień 2015 - konkurs na koncepcję architektoniczną obiektu
- zima 2015 - przetarg na projekt
- lata 2016 i 2017 - budowa
- sezon 2017/2018 - rozpoczęcie działalności lodowiska

Szacuje się, że koszt budowy lodowiska wyniesie 10 mln złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY