REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wrocław potrzebuje projektu rewitalizacji Oławy

  • Autor: wroclaw.pl
  • 06 paź 2015 10:11
Wrocław potrzebuje projektu rewitalizacji Oławy
fot. wroclaw.pl

Spółka Wrocławska Rewitalizacja ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla zagospodarowania terenu nabrzeży rzeki Oławy we Wrocławiu. W ten sposób zostanie wybrany wykonawca koncepcji architektonicznej i budowlanej tego terenu. Wykonawca ma być wybrany do końca tego roku.

REKLAMA

Wzdłuż nabrzeży Oławy kiedyś tętniło życie. Mieszkańcy spacerowali bulwarami, spędzali czas wolny na terenach sportowych, korzystali z plaży i kąpieliska. W latach powojennych obszar ten został zapomniany, co w pewnym stopniu przyczyniło się do jego dzisiejszego wyjątkowego charakteru. Wytworzył się specjalny mikroklimat. Rewitalizacja nabrzeży Oławy ma to wszystko zachować - czytamy w oficjalnym portalu miejskim wroclaw.pl.

W planach są m.in. tereny rekreacyjne, łąki, miejsca do biegania, jazdy rowerem i spacerów. Pomosty nad wodą i punkty widokowe. Rzeka ma być miejscem rekreacji, ale i poznawania przyrody. Myśli się o ścieżkach edukacyjnych dla uczniów.

Pierwszy etap prac obejmie obszar między mostami Oławskim i Rakowieckim. 5 października br. spółka Wrocławska Rewitalizacja ogłosiła przetarg na wybór wykonawcy koncepcji architektonicznej i budowlanej.

Został już przygotowany Masterplan, który umożliwi realizację w sposób skoordynowany i spójny, wyznaczając główne cele i wytyczne projektowe dla tego obszaru.

Wykonawca ma być wybrany do końca tego roku. Rok 2016 zarezerwowano na prace projektowe, a na przełomie 2017/2018 r. zaplanowano rozpoczęcie prac budowlanych. W kolejnych etapach przewiduje się rewitalizację kąpieliska Oławka i rzeki Oławy do Parku Wschodniego.

Koszty inwestycji będą zależne od wyboru koncepcji. Wkład własny gminy jest zarezerwowany w wieloletnim planie inwestycyjnym miasta. Wrocław liczy też na środki unijne.

Więcej informacji o przetargu - tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY