REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wybierz pomysły integrujące społeczności lokalne

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 05 maj 2016 14:11
Wybierz pomysły integrujące społeczności lokalne
fot. materiały prasowe

Startuje kolejny etap programu Lechstarter, w którym Leszek Chmielewski przygotował milion złotych na projekty wpływające pozytywnie na funkcjonowanie polskich miast. Od 4 maja decyzja o tym, kto wygra, jest po stronie mieszkańców.

REKLAMA

To oni w ogólnopolskim głosowaniu zadecydują, które propozycje zostaną zrealizowane. Głos można oddać na projekty, które zintegrują mieszkańców i umożliwią im kreatywne spędzanie czasu wolnego. Głosować można do 5 czerwca na stronie urbanforms.org/lechstarter.

W I etapie Programu Lechstarter zostało zgłoszonych około 170 projektów z pomysłami na zmianę polskich miast. Po obradach jury do głosownaia zostało zakwalifikowanych 87. Nadesłane propozycje to odpowiedź na faktyczne potrzeby mieszkańców. Dotyczą one czterech obszarów tematycznych: zazielenianie, zmienianie na ładne, łączenie ludzi i promowanie technologii. W obszarze łącznie ludzi znajdują się propozycje dla osób, dla  których ważne jest zwiększenie dostępności do kultury i sztuki. Pojawiły się także ciekawe pomysły na stworzenie miejsc integrujących mieszkańców i dających im możliwość realizowania pasji oraz zainteresowań. Z obszaru łączenie ludzi w miastach można głosować aż na 47 projektów.

- Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas liczba zgłoszonych projektów. To pokazuje z jednej strony potrzebę istnienia programu Lechstarter, z drugiej udowadnia, że słusznie największego atutu programu upatrywaliśmy  w odwoływaniu się do potencjału lokalnych społeczności. Teraz pora na kolejny sprawdzian – to mieszkańcy muszą zawalczyć, żeby w ich okolicy coś się zmieniło. Na etapie głosowania losy projektów i decyzję o tym, jakie zmiany zajdą dzięki Leszkowi Chmielewskiemu, oddajemy w ich ręce  – zachęca do głosowania Karolina Hasińska przedstawiciel Lecha Premium, organizatora akcji.

Na projekty z całej Polski można głosować do 5 czerwca na stronie: urbanforms.org/lechstarter. Wśród pomysłów pojawiły się: upiększanie zaniedbanych parków, skwerów czy boisk oraz zazielenianie okolicy. Proponowane są także aplikacje, które usprawnią infrastrukturę miast oraz zadbają o ekosystem. Mieszkańcy poszukujący miejsc do kreatywnych spotkań, także znajdą coś dla siebie. Głosować można również na inicjatywy dotyczące rewitalizacji zapomnianych i zniszczonych obiektów oraz obszarów zielonych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY