REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wybrano sześć projektów na zagospodarowanie Wolnych Torów

  • Autor: PKP S.A. / Urządu Miasta Poznań
  • 17 lip 2015 10:31
Wybrano sześć projektów na zagospodarowanie Wolnych Torów
fot. Fotolia

I Etap zorganizowanego przez PKP S.A. i Miasto Poznań konkursu na opracowanie projektu urbanistycznego zagospodarowania terenu "Wolnych Torów" w Poznaniu został rozstrzygnięty.

REKLAMA

Teraz ruszy drugi etap. Ostateczne rozstrzygnięcie nastąpi jesienią. Wyłonione w konkursie prace będą pomocne przy opracowaniu koncepcji zagospodarowania tego terenu.

Sześć spośród czterdziestu czterech podmiotów, które złożyło wnioski, zostało zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu na opracowanie projektu urbanistycznego zagospodarowania terenu "Wolnych Torów" w Poznaniu. Jeden ze strategicznych obszarów dla rozwoju miasta może już niedługo całkowicie zmienić swoje oblicze.

Wolne Tory to atrakcyjny rejon w centrum Poznania, który oddziela Wildę od Łazarza. Łączna powierzchnia tego obszaru zajmuje 130 ha. Pod teren inwestycyjny ma zostać zagospodarowane około 50 ha.

Wolne Tory mają być nową, wielofunkcyjną dzielnicą Poznania z priorytetem komunikacyjnym dla transportu publicznego i rowerowego oraz ruchu pieszego. Jako obszar powiązany z Wildą i Łazarzem ma integrować obie te dzielnice. Z tego powodu został ogłoszony konkurs na zagospodarowanie terenu "Wolnych Torów", który jest wspólną inicjatywą Miasta Poznań oraz Polskich Kolei Państwowych S.A.

- Wolne Tory to obszar bardzo ważny zarówno z punktu widzenia PKP S.A., jak i Miasta Poznań. Pomysły na jego zagospodarowanie, z którymi mogliśmy się zapoznać w trakcie prac komisji konkursowej, potwierdzają, że teren ten ma ogromny potencjał. Zależy nam na tym, by w przyszłości harmonijnie zostały tu połączone funkcje: mieszkaniowa, usługowa i biurowa. Naszym celem jest stworzenie z terenu Wolnych Torów zupełnie nowej przestrzeni, współgrającej z tkanką miejską i odpowiadającej potrzebom mieszkańców - mówi członek Zarządu PKP S.A. Jarosław Bator.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY