REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wykreuj swoją Poznańską 37 - konkurs studencki

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 22 gru 2015 12:30
Wykreuj swoją Poznańską 37 - konkurs studencki
Kamienica Poznańska 37
Wykreuj swoją Poznańską 37 - konkurs studencki
Wykreuj swoją Poznańską 37 - konkurs studencki
Wykreuj swoją Poznańską 37 - konkurs studencki

Icon Real Estate ogłasza konkurs „Kreatywna Poznańska 37”. Celem akcji jest stworzenie projektu graficznego siatki wizerunkowej, która opatrzona podpisem autora, zostanie zawieszona na fasadzie kamienicy przy ul. Poznańskiej 37 w Warszawie w czasie trwania prac rewitalizacyjnych.

REKLAMA

Konkurs ruszy już 2 stycznia 2016 roku, a jego uczestnikami mogą zostać studenci wszystkich kierunków artystycznych warszawskich uczelni wyższych publicznych i niepublicznych.

- Przed studentami stawiamy dziś ambitne zadanie zaprojektowania siatki wizerunkowej rewitalizowanej przez nas kamienicy Poznańska 37, położonej w samym sercu stolicy. Zależy nam, aby fasada budynku, także na czas remontu świadczyła o unikalnym i zabytkowym charakterze tego miejsca, a nie była tylko przestrzenią reklamową. Liczymy na to, że uczestnicy podejdą do tematu kreatywnie, a projekt odzwierciedli zarówno wyjątkowy charakter samego budynku, jak i całej ulicy Poznańskiej – mówi Bartosz Puzdrowski, członek zarządu Icon Real Estate. Tym co wyróżnia naszą kamienicę oprócz doskonałej lokalizacji i wyjątkowej architektury jest fakt, że przez 13 lat mieszkał tu i tworzył Miron Białoszewski, dlatego duch kreatywności od zawsze był wpisany w to miejsce – dodaje.

Poznańska 37 to adaptowana na kameralny budynek biurowy kamienica z lat 1903 -1904, której pierwszym właścicielem był warszawski kamienicznik Boruch Zybert, położona w Centralnym Obszarze Biznesu pomiędzy Al. Jerozolimskimi i ul. Nowogrodzką. W najbliższym otoczeniu inwestycji znajdują się głównie przedwojenne kamienice mieszkalne, a także nowoczesne budynki biurowo-usługowe. Ze względu na walory architektoniczne i duży stopień autentyzmu budynku, zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi, rewitalizowana i rozbudowywana kamienica zachowa skalę istniejącej bryły, a także zabytkowy wystrój architektoniczny w niezmienionej formie. Projektem kamienicy przy ul. Poznańskiej 37 zajęło się biuro architektoniczne FS&P Arcus Mariusza Ścisło.

Projekt graficzny siatki należy przesyłać do 31 stycznia 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY