REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Z tęsknoty za naturą - zaprojektuj idealną przestrzeń rekreacyjną

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 15 mar 2016 14:11
Z tęsknoty za naturą - zaprojektuj idealną przestrzeń rekreacyjną
fot. Fotolia

Czy możliwe jest takie zagospodarowanie ogólnodostępnych terenów rekreacyjnych, aby stały się bardziej „przyjazne”? Jak tego dokonać, by zetknięcie ludzkich potrzeb i oczekiwań z naturą nie odbywało się ze stratą dla żadnego z nich? Trzeba tę przestrzeń zaprojektować.

REKLAMA

Konkurs architektoniczny polega na stworzeniu koncepcji projektu zagospodarowania terenu rekreacyjnego, poprawiającego funkcjonalność danego miejsca, przy jednoczesnym zachowaniu jego naturalnego charakteru. Projekt może uwzględniać małą/dużą architekturę, jak również obiekty i instalacje działające na rzecz promocji idei zrównoważonego rozwoju oraz środowiska naturalnego samego w sobie. Wszystkie zaprojektowane elementy powinny być częściowo lub w całości wykonane z materiału włókno-cementowego. Organizatorem konkursu jest firma Cembrit.

Celem konkursu jest wyłonienie projektów, które najtrafniej odpowiedzą na zadanie konkursowe, cechując się przy tym oryginalnością w estetycznym i funkcjonalnym wykorzystaniu włóknocementu.

Konkurs kierowany jest do studentów oraz absolwentów (do 30 roku życia) kierunków architektonicznych i projektowych, indywidualnie lub w grupach.

Ocena kładzie nacisk na ogólną jakość zaproponowanego rozwiązania. Funkcjonalność i innowacyjność projektu jako całość jest czynnikiem przeważającym nad poziomem wykończenia detalu.

Zwycięzca konkursu będzie miał możliwość przyszłej współpracy z Cembritem nad wdrażaniem projektu.

Nagrody:

1. miejsce: 5 tys. zł
2. miejsce: 3 tys. zł
3. miejsce: 2 tys. zł

Prace można nadsyłać do 7 czerwca 2016 r. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 1 lipca 2016 r. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie cembritbold.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY