REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zaprojektuj biuro na... wodzie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 25 paź 2016 14:32
Opole, fot. Fotolia

Na starcie ogólnopolski konkurs architektoniczny Bargework Opole. Konkurs adresowany jest do architektów i designerów, którzy chcą stawić czoła niebanalnemu wyzwaniu: zaprojektowania bryły pierwszego w Polsce biura na wodzie dla Opola oraz przystani, w której zlokalizowana będzie barka.

REKLAMA

Misją Fundacji Bargework jest stworzenie pierwszego w Polsce biura na wodzie. Dzięki staraniom Fundacji oraz wsparciu Politechniki Opolskiej i władz miasta pierwsza barka biurowa może pojawić się w Opolu. – Dlatego organizujemy konkurs. Chcemy, aby projekt biura na wodzie odpowiadał architekturze miasta. Barka musi również mieć swoje miejsce. Dlatego zadanie, jakie stawiamy przed architektami polega także na zaprojektowanie przystani – mówi Marcin Wojciechowski, pomysłodawca projektu i prezes Fundacji Bargework.

– O Opolu można z całą pewnością powiedzieć, że jest miastem pełnym innowacji położonym nad rzeką. Projekt  Bargework bardzo wpisuje się w nasz charakter – powiedział Maciej Wujec, pierwszy zastępca prezydenta miasta Opola.

Konkurs architektoniczny Bargework Opole adresowany jest do architektów oraz studentów architektury. Praca konkursowa musi zawierać przede wszystkim wizualizację bryły biura na wodzie oraz przystani, w której będzie ono zlokalizowane. Jak podkreśla przedstawiciel Fundacji Bargework, projekt zwycięski ma zostać wykorzystany do budowy właściwej barki, po odpowiedniej adaptacji.

Kapituła konkursowa będzie oceniać przede wszystkim kreatywność, możliwość realizacji takiego obiektu i ekonomikę przyjętych w nim rozwiązań. W szczególności jury zwracać będzie uwagę na modułowość obiektu, czyli możliwość łączenia go z innymi barkami.

Prace konkursowe można zgłaszać do 28 lutego 2017 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w marcu 2017 roku. Na zwycięzcę czeka nagroda o wartości 25 000 zł (nagroda pieniężna w wysokości 10 000 zł oraz komercyjna licencja na program Vectorworks o wartości ok. 15 000 zł). Organizator przewidział także 4 wyróżnienia po 2 500 zł każde. Szczegółowy regulamin znajduje się na stronie internetowej konkursu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY