REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zaprojektuj hotel z niebanalnym oświetleniem

  • Autor: Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego
  • 05 paź 2015 15:52
Zaprojektuj hotel z niebanalnym oświetleniem
fot. Susanne Nilsson, flickr.com

Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego we współpracy z Agencją SOMA oraz śląskimi pracowniami Goczołowie Architekci Studio Autorskie i OVO Grąbczewscy Architekci zapraszają do udziału w kreatywnym konkursie "Rytm Światła - Hotel w Krajobrazie".

REKLAMA

Czwarta edycja konkursu stawia przed uczestnikami zadanie zaprezentowania projektu z wymyślonym przez siebie obiektem hotelowym oraz detalu wewnątrz lub na zewnątrz hotelu, w którym oświetlenie odgrywać będzie główną rolę przy jego kształtowaniu.

Ważnym elementem jest wpisanie obiektu w krajobraz np. góry, jezioro, morze, las, rzeka i wykorzystanie w tym celu światła sztucznego zarówno w kreowaniu przestrzeni zewnętrznej hotelu jak i wokół obiektu.

Koncepcja ta powinna wynikać z analizy powiązań światła naturalnego i sztucznego z funkcją i formą tego obiektu i jego otoczenia.

Sponsorem konkursu jest firma LUG Light Factory. Przy projektowaniu i kreowaniu obiektu hotelowego oraz jego otoczenia należy zastosować rozwiązania oświetleniowe z oferty firmy LUG.

Konkurs skierowany jest do osób związanych z architekturą, sztuką, wzornictwem przemysłowym, a także z wszelkimi innymi dziedzinami nauki. W konkursie mogą uczestniczyć, jako autorzy prac, osoby fizyczne indywidualnie lub w zespołach - maksymalnie 4-osobowych.

Dla zwycięzców przewidziane są nagrody pieniężne, a prace finalistów zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej podczas XXIV Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO 2016 w dniach 27-29 stycznia 2016 w Warszawie.

Zgłoszenia wraz z dokumentacją należy dostarczyć w terminie do 5 stycznia 2016 roku na adres: Agencja SOMA ul. Bronikowskiego 1, 02-796 Warszawa (liczy się data stempla pocztowego) z dopiskiem "RYTM ŚWIATŁA".

Szczegółowe informacje w tym warunki konkursu i formularze na stronach organizatora: pzpo.pl i lightfair.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY