REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zaprojektuj jednorożca dla Łodzi

  • Autor: UM Łódź
  • 26 maj 2017 12:35
Zaprojektuj jednorożca dla Łodzi
Łódź fot. PTWP / AL

Konkurs jest realizacją zadania zgłoszonego do budżetu obywatelskiego 2016/2017 „Jednorożce do stajni jednorożców - nie całkiem poważny pomnik dla małych i dużych łodzian". Jest to konkurs dwuetapowy.

REKLAMA

- W I etapie wyłonimy najlepsze projekty. Ich autorzy, przejdą do II etapu - tłumaczy Ewa Jasińska, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej UMŁ. Uczestnicy będą zobowiązani do przedstawienia projektu architektonicznego pomnika lub instalacji oraz jego realizacji.

Ze względu na wyjątkową lokalizację obiektu - ścisłe centrum miasta - wymagania wobec uczestników konkursu są większe niż zwykle. - Trzeba mieć doświadczenie w projektowaniu obiektów dedykowanych przestrzeni miejskiej, a także posiadać uprawnienia konstrukcyjne lub współpracować z osobą, która takie ma. Instalacja ma być interaktywna i powinna nawiązywać do dziedzictwa architektonicznego Łodzi z XIX i XX w. oraz, ze względu na trwający w Polsce Rok Awangardy, do osiągnięć łódzkiej sztuki awangardowej - tłumaczy Bartosz Poniatowski, architekt z Biura Architekta Miasta UMŁ.

Kwota przeznaczona na realizację zadania to 400 tys. zł.

Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie składać można do 1 czerwca br. do godz. 15 w sekretariacie Wydziału Gospodarki Komunalnej UMŁ przy ul. Piotrkowskiej 175.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY