REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zaprojektuj plac przed Pawilonem Architektury Zodiak

  • Autor: UM Warszawa
  • 10 lis 2014 12:25
Zaprojektuj plac przed Pawilonem Architektury Zodiak
Pawilon Zodiak, Pasaż Wiecha, Warszawa, fot. materiały UM Warszawa
Zaprojektuj plac przed Pawilonem Architektury Zodiak
Zaprojektuj plac przed Pawilonem Architektury Zodiak
Zaprojektuj plac przed Pawilonem Architektury Zodiak

Modernizacja pawilonu Zodiak i powstanie Warszawskiego Pawilonu Architektury może stać się przyczynkiem do zmian i rewitalizacji otaczającej go przestrzeni. Dlatego też zorganizowany został konkurs architektoniczny, we współpracy z miastem stołecznym Warszawą oraz firmą Lafarge, obejmujący swoim zakresem plac przylegający do pawilonu.

REKLAMA

Konkurs architektoniczny został ogłoszony w piątek, 7 listopada. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie OW SARP - sarp.warszawa.pl. Prace będzie można składać do 10 lutego 2015 r., a ogłoszenie wyników nastąpi 27 lutego 2015 r.

- Konkurs jest przedsięwzięciem otwartym, ideowym i jednoetapowym. Będziemy starali się wyłonić projekt, który w najpełniejszy sposób będzie odpowiadał potrzebom zagospodarowania placu. Pamiętać należy o szczególnym położeniu tego miejsca w przestrzeni publicznej centrum Warszawy oraz o potrzebach wykreowania przestrzeni służącej wydarzeniom i ekspozycjom związanym z działaniem Warszawskiego Pawilonu Architektury Zodiak – powiedziała Katarzyna Sadowy, sekretarz konkursu.

Prezentowana w Pawilonie i jego otoczeniu wiedza o przyczynach i kierunkach rozwoju miasta, zarówno w przeszłości, jaki i przyszłości, służyć ma budowaniu tożsamości mieszkańców Warszawy, a także inspirować projektantów i badaczy oraz stanowić niebanalną atrakcję turystyczną.

W opublikowanym przez Lafarge w lipcu 2014 roku Raporcie "Szczęśliwe Miasta", aż 78 proc. warszawiaków twierdzi, że obecność nowych budynków, o oryginalnej, niespotykanej architekturze wpływa na piękno miasta. To znacznie więcej niż w innych światowych metropoliach. Dzięki nowemu Centrum Architektury warszawiacy będą mogli łatwiej angażować się w budowanie piękna swojego miasta, a plac przed budynkiem Zodiak, ma szansę być dynamicznym punktem na mapie życia stolicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY