REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zaprojektuj przestrzeń miejską w Ciechocinku

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 06 paź 2015 12:07
Zaprojektuj przestrzeń miejską w Ciechocinku

Marka Polbruk wraz z Gminą Miejską Ciechocinek ponownie zapraszają studentów architektury oraz architektury krajobrazu do udziału w konkursie, którego celem jest uatrakcyjnienie przestrzeni miejskiej.

REKLAMA

Po sukcesie pierwszej edycji konkursu Kierunek Ciechocinek – czas na drugą. Tym razem do zagospodarowania są dwie równie prestiżowe lokalizacje, usytuowane w samym centrum miasta: ul. Tężniowa (na odcinku od pl. Gdańskiego do ul. Poprzecznej – tzw. Deptak przy Tężniach) oraz teren u zbiegu ulic Armii Krajowej, 3-go Maja, Kościuszki oraz Zdrojowej.

To można zmienić

Głównym założeniem konkursu jest przedstawienie koncepcji ideowej na zaprojektowanie przestrzeni w taki sposób, aby stała się ona często odwiedzanym przez mieszkańców miejscem rekreacji. Z tego względu zadaniem uczestników jest uwzględnienie w projekcie nowej koncepcji nawierzchni wraz z wykorzystaniem wzorów kostki brukowej, obrzegowań, małej architektury firmy Polbruk, oświetlenia, terenów zielonych, atrakcji dla dzieci czy atrakcji wodnych. Wszystko po to, aby uatrakcyjnić daną przestrzeń i zachęcić mieszkańców do częstszego wykorzystywania jej w celach wypoczynkowych.

 Dlaczego warto?

- Kierunek Ciechocinek 2, to konkurs dla osób, które pragną wykorzystać swoje umiejętności w projektowaniu przestrzeni miejskich, chcą zdobyć cenne doświadczenie oraz mieć realny wpływ na to, jak wyglądają i służą mieszkańcom polskie miasta – wyjaśnia Katarzyna Stankiewicz, koordynator projektu z ramienia Polbruk S.A. – Dzięki współpracy podjętej z Urzędem Miejskim w Ciechocinku udało się wytypować dwa kluczowe miejsca, którym do pełnego wykorzystania przez mieszkańców brakuje przyjemnej dla oka estetyki i np. rodzinnych atrakcji. Za sprawą konkursu miejsca te mogą zyskać zupełnie nowe oblicze i funkcję – przekonuje Stankiewicz.

 Weź udział

Reguły konkursu są proste. Aby wziąć w nim udział, należy przesłać formularz zgłoszeniowy do dnia 31 grudnia 2015 r. na adres siedziby firmy (ul. Nowy Świat 16 c, 80-299 Gdańsk). Pracę konkursową można wykonać samodzielnie lub w zespole, także pod okiem wykładowcy. Termin nadsyłania prac mija 31 marca 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY