REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zaprojektuj Skatespot marzeń dla twojego miasta

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 08 kwi 2015 10:57
Zaprojektuj Skatespot marzeń dla twojego miasta
Przykładowy projekt Skatespot, Techramps

31 marca 2015 roku wystartowała pierwsza edycja ogólnopolskiego konkursu „Skatespot Twoich marzeń” skierowanego do młodych projektantów i osób chcących wykazać się kreatywnością i umiejętnościami projektowymi.

REKLAMA

Organizatorem konkursu jest firma Techramps zajmująca się budową i projektowaniem skateparków we współpracy z Red Bull Polska.

Zadaniem uczestników jest znalezienie terenu przystosowanego do budowy obiektu sportowego (np. nieużywane boisko lub działka w okolicach placu zabaw) oraz zaprojektowanie skatespotu, czyli miejsca do jazdy na rolkach, deskorolkach i BMX-ach wkomponowanego w istniejącą architekturę miejską (za pomocą darmowego programu projektowego Sketch up lub innego). Uczestnicy powinni wykonać następujące po sobie czynności:

- Na www.maps.google.pl odnaleźć miejsce przystosowane do budowy skatespotu. Następnie wykonać printscreena terenu.
- Pobrać darmową wersję programu Sketch Up dostępną na stronie sketchup.com.pl
- Zaimportować wcześniej zrobionego printscreena do programu.
- Na wybranym terenie zaprojektować skatespot (przeszkody powinny komponować się z otaczającą przestrzenią miejską). Organizator udostępnił przykładowe projekty w celu poglądowym na stronie skatespot.pl

Pula nagród wynosi ponad 50 tys. zł. Zwycięzca konkursu otrzyma platformę skateboardową dla swojego miasta, która powstała specjalnie na finał polskiej edycji zawodów „Red Bull Skate Arcade”. Platforma imituje ulice Nowego Jorku. Po ogłoszeniu wyników Organizator skontaktuje się z władzami miasta, z którego pochodzić będzie zwycięzca w celu uzgodnienia szczegółów montażu przeszkody.

Ponadto projektanci trzech najlepszych skatespotów zostaną nagrodzeni finansowo (gdzie koszty podatku pokryje organizator):
- I MIEJSCE 1500,00 zł
- II MIEJSCE 1000,00 zł
- III MIEJSCE 500,00 zł

Nadesłane propozycje oceniać będzie Jury, w skład którego wejdą doświadczeni projektanci skateparków oraz reprezentant Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej dr inż. arch. Anna Grabowska. Prace konkursowe należy przesłać na adres: konkurs@techramps.com do 30.06.2015 roku do godz. 12:00.

Oficjalne rozstrzygnięcie konkursu nastąpi najpóźniej 19.07.2015 roku.

Przy ocenianiu prac, jury konkursu weźmie pod uwagę estetykę skatespotu, jego funkcjonalność oraz wybór lokalizacji.

Konkurs organizowany jest w celu zwiększenia popularyzacji sportów ekstremalnych oraz wsparcia młodych projektantów, dlatego organizatorzy zaangażowali w projekt również uczelnie wyższe oraz urzędy polskich miast. Ideą konkursu jest promocja innowacyjnej architektury, która może zmienić i ożywić infrastrukturę miejską oraz dodać jej nowe zastosowania.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY