REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zgłoś swoją zieleń do 33. konkursu Warszawa w kwiatach i zieleni

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 20 cze 2016 11:11
fot. Fotolia

Do 17 lipca br. można zgłosić swój udział w 33. konkursie Warszawa w kwiatach i zieleni. Warszawiacy oraz firmy i instytucje działające na terenie stolicy mogą pochwalić się swoimi obiektami zielonymi.

REKLAMA

Jeszcze przez miesiąc można zgłaszać swój udział w 33. konkursie Warszawa w kwiatach i zieleni. Prosty regulamin i jeszcze prostszy formularz zgłoszeniowy (do pobrania lub wypełnienia online) można znaleźć na stronie konkursu: warszawawkwiatach.pl. Zgłoszenia zostaną podzielone na trzykategorie: Człowiek, Sąsiedzi oraz Firma/Instytucja. Oprócz laureatów wskazanych przez jurorów, prezydent m.st. Warszawy przyzna także nagrodę specjalną im. Stefana Starzyńskiego, a Towarzystwo Przyjaciół Warszawy przyzna swoje wyróżnienia. Najpiękniejsze z nich, wybrane przez jury poznamy na gali 28 sierpnia br.

Konkurs Warszawa w kwiatach i zieleni to nie tylko rywalizacja miłośników kwiatów. Co roku w ramach konkursu odbywają się zajęcia z cyklu Centrum Porad, które w formie praktycznych warsztatów, spotkań ze specjalistami, wycieczek rowerowych po Warszawie i tematycznych imprez promują ideę zielonego miasta. W tym roku wszystkie spotkania odbywają się w PM na Trawie, przy ul. Jazdów 3/12.

 - Europejskie metropolie stają się coraz bardziej zielone. Ale jak z tej zieleni korzystać? Jaki wpływ mają na siebie cykle przyrody i gonitwa mieszkańców współczesnych aglomeracji? Jak zieleń wpływa na relacje społeczne, te ogólne i te sąsiedzkie? Te wszystkie pytania towarzyszą programowi Centrum Porad w ramach tegorocznej edycji Konkursu – mówią Kwiatuchi, kuratorzy 33. konkursu Warszawa w kwiatach i zieleni.

Najbliższe Centrum Porad odbędzie się 25 czerwca br. o godzinie 15:00 Iza Kaszyńska i Tour de Varsovie poprowadzą z PM na Trawie wycieczkę rowerową trasą warszawskich ogrodów społecznościowych, w tym jazdowski ogród Motyka i Słońce, ogród edukacyjny przy ul. Browarnej, Ogród Powszechny, ogród sąsiedzki przy ul. Paca i Różany Szpadel w Rodzinnych Ogrodach Działkowych „Waszyngtona”.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY