REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Znamy szczegóły konkursu na identyfikację dla Centrum Spotkania Kultur

  • Autor: STGU / CSK
  • 19 maj 2015 11:59
Znamy szczegóły konkursu na identyfikację dla Centrum Spotkania Kultur
fot. Fotolia

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (CSK), we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej (STGU), ogłasza otwarty, jednoetapowy konkurs na identyfikację wizualną swojej nowo powstającej siedziby. Graficy i designerzy będą mieli za zadanie zaprojektować logo (znak oraz logotyp) CSK.

REKLAMA

Celem konkursu jest wyłonienie projektu identyfikującego CSK jako instytucję międzykulturową, otwartą na dialog społeczny, współpracującą ze środowiskiem naukowym i biznesowym oraz zaangażowaną w inicjowanie projektów artystycznych. Jednocześnie, organizatorzy konkursu podkreślają, by – w swoich projektach – uczestnicy nie skupiali się na przetworzeniach słowa „centrum”, ani nie stosowali akronimu nazwy instytucji.

Propozycje projektów, które stanowić będzie spójną propozycję wzmacniającą rozpoznawalność Centrum oraz mającą szereg zastosowań w komunikacji wizualnej instytucji, można wysyłać w terminie do 30.06.2015 na adres: konkurs@spotkaniakultur.com.

Pierwszej trójce finalistów zostaną przyznane następujące nagrody pieniężne: I miejsce – 15000 zł, II miejsce – 8500 zł, III miejsce – 5000 zł. Ponadto pierwsze miejsce premiowane będzie kontraktem na opracowanie Systemu Identyfikacji Wizualnej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie obejmujący zakres wyszczególniony w regulaminie konkursowym. Na mocy przedmiotowej umowy autor otrzyma dodatkowe honorarium za wykonanie przedmiotu umowy w wysokości 40 000 zł brutto. 

Oceny nadesłanych prac dokona powołana przez Organizatora Komisja Konkursowa w następującym składzie:

Przewodniczący Jury: Peddy Mergui (Izrael) – projektant, wykładowca akademicki

Członkowie Jury w kolejności alfabetycznej:

Piotr Franaszek – Dyrektor CSK, twórca marki „Lubelskie. Smakuj życie!”

Dr hab. Dawid Korzekwa – projektant, Prezes STGU

Jarosław Koziara – artysta plastyk, UMCS w Lublinie

Dr Justyna Kucharczyk – projektantka, ASP w Katowicach

Agata ENDO Nowicka – artystka, ilustratorka, Zarząd STGU

Dr Sławomir Plewko – projektant, Kontrastudio

CSK to nowo powstająca instytucja kultury w Lublinie. W obiekcie ma się znaleźć sala widowiskowa, mediateka i sale konferencyjne. Oficjalne otwarcie obiektu budowanego przez Budimex nastąpi w 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY