REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Znamy zwycięzców konkursu Obiekt Roku w systemach Aluprof

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 01 paź 2014 09:25
Znamy zwycięzców konkursu Obiekt Roku w systemach Aluprof
fot. Konkurs: Obiekt Roku w systemach Aluprof rozstrzygnięty
Znamy zwycięzców konkursu Obiekt Roku w systemach Aluprof
Znamy zwycięzców konkursu Obiekt Roku w systemach Aluprof
Znamy zwycięzców konkursu Obiekt Roku w systemach Aluprof
Znamy zwycięzców konkursu Obiekt Roku w systemach Aluprof

Konkurs dla architektów ”Obiekt Roku w systemach Aluprof” został rozstrzygnięty. Nagrody trafiły do autorów trzech najciekawszych realizacji, które tworzą niejako współczesny kanon pereł polskiej architektury.

REKLAMA

Widowiskowa Gala Finałowa konkursu architektonicznego ”Obiekt roku w systemach Aluprof” odbyła się 26 września br.

Zwycięskie obiekty zostały wytypowane przez szacowne grono jury w składzie: Elżbieta Dziubak – Generalny Architekt Aluprof S.A., Ryszard Jurkowski – architekt w AIR Jurkowscy-Architekci Sp. z o.o., Zbigniew Reszka – architekt w Arch-Deco Sp. z o.o., Dariusz Hyc – przedstawiciel SARP, Danuta Burzyńska – Redaktor Naczelna miesięcznika Builder. – Wyróżnione w konkursie realizacje architektoniczne są nie tylko perfekcyjnie wykonane, lecz także przedstawiają kunszt ich twórców. Konkurs doskonale zaprezentował, że Polska zmierza w dobrą stronę – rodzime obiekty, oparte o polską myśl techniczną, dorównują budowlom na całym świecie. Z taką właśnie myślą tworzyliśmy niegdyś innowacyjne systemy aluminiowe – powiedział Tomasz Grela, prezes firmy Aluprof SA.

Nagrodę główną, w postaci 50 tys. zł, otrzymała pracownia AMC – Andrzeja M. Chołdzyńskiego, która stworzyła w Warszawie niepowtarzalny obiekt biurowy – Ambassador Office Building. – Na sukces danego obiektu architektonicznego składa się wiele czynników. Dla nas, jako architektów, niezwykle ważny jest jego społeczny odbiór. Podskórnie czuliśmy i mieliśmy wielką nadzieję, że Ambassador Office Building znajdzie się na wysokiej pozycji i tak się stało – opowiadał z satysfakcją w głosie arch. Artur Chołdzyński, który odebrał statuetkę za najpiękniejszy ”Obiekt Roku w systemach Aluprof”.

Tuż za nim, na drugim miejscu, uplasowała się również warszawska realizacja Budynek biurowy przy ul. Kruczkowskiego 2, tym razem autorstwa zespołu Kuryłowicz & Associates. Na trzeciej pozycji znalazł się natomiast apartamentowiec z Wrocławia – Thespian, zaprojektowany przez Maćków Pracownię Projektowania. Wszystkie nadesłane na konkurs realizacje prezentowały wysoki poziom, nie tylko pod względem estetycznym, lecz także jakościowym – zostały stworzone przy użyciu nowoczesnych rozwiązań, jakimi są systemy aluminiowe firmy Aluprof.

Po ogłoszeniu wyników, przedstawiciel jury – Ryszard Jurkowski opowiedział o kryteriach wyboru laureatów konkursu. – Podstawową miarą wyboru zwycięskiego projektu architektonicznego było twórcze użycie systemów aluminiowych, których wykorzystanie przyczyniło się do uzyskania szczególnych walorów estetycznych danego obiektu – tłumaczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY