REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zobacz prace z Europan laboratorium architektury

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 25 sty 2016 14:26
Zobacz prace z Europan laboratorium architektury
fot. Fotolia

Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na wystawę prezentującą wszystkie prace nagrodzone w Polsce w międzynarodowym konkursie architektonicznym Europan laboratorium architektury.

REKLAMA

Europan to międzynarodowy konkurs architektoniczny, który angażuje profesjonalistów do 40 roku życia w poszukiwanie awangardowych rozwiązań, nowatorskich idei i możliwości budowy współczesnego europejskiego miasta.

Od 1990 roku zorganizowano już 13 edycji. Konkurs odbywa się jednocześnie w kilkunastu krajach (m.in. w Austrii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Szwajcarii, Szwecji, Włoszech). W pięciu ostatnich edycjach uczestniczyła także Polska, jak na razie reprezentowana wyłącznie przez Warszawę.

Wystawa została zorganizowana przez Miasto Stołeczne Warszawa w Muzeum Architektury we Wrocławiu. Prezentuje wszystkie nagrodzone w Polsce prace oraz wybrane prace europejskie.

Seminarium i otwarcie wystawy odbędzie się 28 stycznia 2016 roku o godzinie 17.00 - o doświadczeniach realizacji konkursowych koncepcji opowiedzą Pia Spiesberger i Bernd Vlay (Europan Austria). Polskie edycje Europanu podsumuje Tomasz Zemła (kierownik projektu Europan Polska, zastępca dyrektora Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy).

Wystawa będzie czynna do 29.02.2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY