REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Żoliborz zasługuje na najlepszą architekturę

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 10 kwi 2014 11:56
Żoliborz zasługuje na najlepszą architekturę
fot. Stowarzyszenie Żoliborzan

Do 30 kwietnia 2014 zgłaszać można kandydatury do Nagrody Brukalskich. To już druga edycja konkursu na najlepsze nowe inwestycje, zrealizowane na warszawskim Żoliborzu w latach 2011-2013.

REKLAMA

Żoliborz zmienia się w oczach. Niektóre inwestycje upiększają tę warszawską dzielnicę: stare budynki odzyskują blask i świetność z czasów przedwojennych, nowa zabudowa częstokroć stara się wpisać w klimat Żoliborza. O nich należy mówić i nagradzać.

Nagroda Brukalskich ma być honorowym wyróżnieniem dla inwestora (spółdzielni, wspólnoty, dewelopera, inwestora indywidualnego) i promocją najlepszej inwestycji budowlanej (remontu, przebudowy istniejącego budynku lub budowy nowego) zrealizowanej na Żoliborzu z poszanowaniem klimatu i charakteru tej szczególnej dzielnicy.

Celem Nagrody przyznawanej przez Stowarzyszenie Żoliborzan jest wskazanie dobrych przykładów i praktyk, zachęcenie inwestorów planujących remont czy budowę do uwzględnienia w swoich projektach specyfiki Żoliborza, a także uwrażliwienie mieszkańców na piękno otaczającej ich architektury.

Laureata nagrody spośród zgłoszonych kandydatów wybierze Jury w składzie: arch. Maria Brukalska, prof. Marta Leśniakowska, prof. Elżbieta Mazur, arch. Andrzej Bulanda oraz Tomasz Pawłowski. Celem nagrody jest także uhonorowanie Barbary i Stanisława Brukalskich, którzy odcisnęli wyraźne piętno architektoniczne na żoliborskiej dzielnicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY