REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zwycięskie prace zaskakują świeżym i odważnym spojrzeniem

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 26 cze 2014 11:19
Zwycięskie prace zaskakują świeżym i odważnym spojrzeniem
fot. 1 miejsce Selle
Zwycięskie prace zaskakują świeżym i odważnym spojrzeniem
Zwycięskie prace zaskakują świeżym i odważnym spojrzeniem
Zwycięskie prace zaskakują świeżym i odważnym spojrzeniem

Poznaliśmy laureatów 2. edycji konkursu IMS4YOUNG, który jest skierowany do adeptów sztuki projektowania.

REKLAMA

W najbliższy piątek w Bydgoszczy odbędzie się uroczystość, podczas której zwycięzcy odbiorą nagrody i wyróżnienia. Konkurs organizowany przez Grupę IMS adresowany jest do adeptów sztuki projektowania. Tematem tegorocznej edycji było stworzenie projektu koncepcyjnego sofy lub zestawu mebli tapicerowanych, dopasowanych wizerunkiem do marki Etap Sofa – partnera drugiej edycji konkursu.

Poza wartościami projektowymi, takimi jak oryginalność, nowatorstwo koncepcji i walory estetyczne, jury oceniało także funkcjonalność i przeznaczenie mebla oraz możliwość rozbudowania kolekcji o inne elementy.

Wyobraźnia projektowa młodych ludzi drugi rok z rzędu zaskoczyła jury, które nie miało łatwego zadania. Prace konkursowe oceniało jury w składzie: Prof. Marek Owsian – Dziekan Wydziału Architektury i Wzornictwa, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Marek Hryniewicki – Redaktor naczelny miesięcznika Biznes Meble.pl, Jochen Gräwe – Product Designer, Joanna Zawadzka  – Redaktor prowadząca Czas na wnętrze, Lars Vogel – R&D Manager Upholstery, Jarosław Szurpicki – Specjalista ds. marek Etap Sofa i NewLook i Katarzyna Gliszczyńska – Design Manager

Kompromis został osiągnięty, jury wyłoniło autorów najlepszych projektów tegorocznej edycji:

Miejsce I – Łukasz Paszkowski, projekt SELLE

Miejsce II – Katarzyna Szczesna, projekt OLDMOD

Miejsce III – Agnieszka Klimowicz, projekt NOMIKO

Poza nagrodą pieniężną (5 tys. PLN), zdobywca pierwszego miejsca otrzymuje możliwość wyjazdu na prestiżowe targi 100%Design, które odbędą się w Londynie, we wrześniu 2014. – Na tym nie kończy się opieka Grupy IMS nad młodymi zdolnymi – mówi Patrycja Szambowska, Specjalista ds. Komunikacji Grupy IMS. – Zdobywcę tytułu Grand Prix zapraszamy do bydgoskiego działu R&D Grupy IMS i czynnego udziału w procesie tworzenia prototypu zwycięskiego projektu – dodaje Patrycja Szambowska.

Pozostałe nagrody to: 3 tys. PLN – wyróżnienie I stopnia, 2 tys. PLN – wyróżnienie II stopnia

Zwycięzcy będą mieli okazję osobiście odebrać nagrody i gratulacje podczas uroczystości, która odbędzie się w piątek, 27 czerwca, w siedzibie spółki IMS Sofa – przy ul. Bydgoskiej 50 w Bydgoszczy. – Zwycięskie prace zaskakują świeżym, odważnym spojrzeniem, ale i dużą łatwością łączenia rozmaitych stylistyk i czerpania z różnych źródeł. To wartości, których u projektantów szuka Grupa IMS – dodaje Patrycja Szambowska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY