REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Ludzie z branży: architektura, nieruchomości

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z

Andrzej Orliński

OP Architekten , współzałożyciel

Wykształcenie

Absolwent Wydziału Architektury PK, studia podyplomowe na Akademie für Angewandte Kunst w Wiedniu u prof. W. Holzbauera.

Biogram

Praktykę zawodową odbywał w czołowych biurach Austrii (u prof. Ernsta Hoffmanna w Wiedniu i prof. Günthera Domeniga w Grazu), brał udział w projektach szpitali, mieszkaniowych, szkół, administracji, teatru i muzeum. Współpracował z architektem Tadeuszem Spychałą w Wiedniu przy realizacji obiektów komercyjnych w Warszawie. Członek Izby Architektów RP i wiedeńskiej Architektenkammer.

Wspólnie z Wojciechem Popławskim założył pracownię architektoniczną OP Architekten w Wiedniu (2004) i Warszawie (2008).

Dodatkowe informacje

Projekt rewitalizacji dwóch kamienic LePalais przy ul. Próżnej 7/9 otrzymał nagrodę PZiTB „Budowa Roku 2013” w kategorii rewitalizacji w Warszawie oraz CEE Quality Award 2013 za Inwestycję Roku w Warszawie. Projekt hotelu Andel’s w Łodzi otrzymał kilkanaście nagród za architekturę, m.in. European Hotel Design Awards 2009 w Londynie za najlepszą adaptację budynku na funkcję hotelu, Contract Interior Awards 2010 w Nowym Jorku i nagrodę specjalną MIPIM Awards 2010 w Cannes; został też nominowany do nagrody roku 2010 SARP oraz do Mies van der Rohe Prize 2011.

WIADOMOŚCI: Andrzej Orliński RSS


REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY