REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

13,3 mln zł na obiekty sportowe na Dolnym Śląsku

  • Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
  • 28 maj 2014 11:48
13,3 mln zł na obiekty sportowe na Dolnym Śląsku
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
13,3 mln zł na obiekty sportowe na Dolnym Śląsku
13,3 mln zł na obiekty sportowe na Dolnym Śląsku
13,3 mln zł na obiekty sportowe na Dolnym Śląsku
13,3 mln zł na obiekty sportowe na Dolnym Śląsku
13,3 mln zł na obiekty sportowe na Dolnym Śląsku

Nowe pływalnie, sale gimnastyczne, hala sportowa oraz boiska wielofunkcyjne – łącznie 22 inwestycje sportowe powstaną na Dolnym Śląsku dzięki wsparciu udzielonemu Województwu Dolnośląskiemu przez Ministra Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

REKLAMA

Kwota ok. 13,3 mln zł zostanie przeznaczona na rozwój bazy sportowej na terenie Dolnego Śląska. Inwestycje zostaną zrealizowane m.in. w Golnicach, Chojnowie, Radwanicach, Trzebnicy, Oleśnicy i Szczytnej. 23. maja Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Radosław Mołoń, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego przekazali decyzje o dofinansowaniu przedstawicielom samorządów.

Pieniądze dla dolnośląskich gmin i miast zostaną przekazane w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego ma lata 2014-2016. Celem programu jest wspomaganie finansowe budowy nowoczesnych i bezpiecznych obiektów sportowych. W 2014r. Minister Sportu i Turystyki przyznał dla Województwa Dolnośląskiego 13,3 mln zł środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Dzięki temu zrealizowane zostaną 22 inwestycje, w tym budowa osiemnastu nowych obiektów sportowych i modernizacja czterech. Wśród nich są 2 pływalnie, 3 sale gimnastyczne, 1 hala sportowa i 16 obiektów otwartych: 4 lekkoatletyczne, 6 boisk wielofunkcyjnych, 2 kompleksy sportowe oraz 1 obiekt tenisowy, skatepark i Bike Park.

- Obecny rok to bardzo dobry czas dla sportu na Dolnym Śląsku. Nasze programy: „Rozwój Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego” oraz „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” dofinansowały już 38 nowoczesnych i bezpiecznych kompleksów sportowych. Jestem przekonany, że obiekty, na które dziś przekazaliśmy dofinansowanie będą rozwijały sportowe pasje dzieci i młodzieży a także będą dobrze służyć mieszkańcom naszego województwa – mówił w trakcie konferencji Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.  

W ramach udzielonej dotacji 5,5 mln zł przeznaczone zostanie na realizację zadań wynikających z wcześniej podpisanych umów, a kolejne 7,8 mln zł to środki na dofinansowanie remontów i budowy nowych inwestycji.

Wicemarszałek Dolnego Śląska Radosław Mołoń gratulował beneficjentom programu i przekonywał, że wszystkie środki inwestowane w sport to dobra decyzja: - Dolny Śląsk jest liderem w dziedzinie wspierania przedsięwzięć sportowych. Wzorują się na nas nie tylko pozostałe województwa, ale także Ministerstwo Sportu i Turystyki. To dla nas duże wyróżnienie, powód do dumy a także wyzwanie. To nasz wspólny wysiłek i efekt ciężkiej pracy. Za ten wkład i zaangażowanie chciałem Państwu serdecznie podziękować i jednocześnie pogratulować dotychczasowych sukcesów - podsumował wicemarszłek Mołoń,Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY