REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

335 projektów w budżecie obywatelskim Katowic

  • Autor: katowice.eu
  • 09 wrz 2015 10:22

Od 18 do 21 września odbywać się będzie głosowanie na projekty zgłoszone do drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach. Podobnie jak w roku ubiegłym będzie ono poprzedzone dzielnicowymi prezentacjami projektów, podczas których wnioskodawcy przedstawią swoje pomysły.

REKLAMA

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy Katowic zadecydują o rozdysponowaniu kwoty 20 mln zł. To dwa razy więcej środków niż w roku ubiegłym.

W sumie do Budżetu Obywatelskiego wpłynęło 335 wniosków. Najwięcej spośród nich, bo aż 107, dotyczyło sportu, rekreacji i turystyki.

O tym, które spośród nich zostaną zrealizowane, zadecydują głosy mieszkańców. Głosowanie poprzedzone będzie dzielnicowymi prezentacjami projektów, zaplanowanymi w terminie 2–15 września. Wnioskodawcy zaprezentują tam swoje zadania lokalne, przedstawią główne założenia i korzyści wynikające z ich realizacji. Spotkania będą doskonałą okazją, aby przed oddaniem głosu zapoznać się z projektami dla dzielnicy i wziąć udział w dyskusji. 

Nowa procedura Budżetu Obywatelskiego obejmuje szereg zmian, takich jak podział zadań na ogólnomiejskie i lokalne, możliwość zagłosowania na kilka projektów, wprowadzenie progów minimalnego poparcia. Chociaż głosowanie tym razem potrwa o jeden dzień krócej, wzrośnie liczba punktów do głosowania. Kolejnym udogodnieniem będzie możliwość zagłosowania na projekty ze swojej jednostki pomocniczej, w dowolnie wybranym punkcie znajdującym się na terenie miasta. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, na projekty lokalne głosować mogą tylko osoby zameldowane w jednostce, której te zadania dotyczą. Natomiast na zadania ogólnomiejskie mogą oddać głos wszyscy mieszkańcy zameldowani w Katowicach.

Więcej informacji na katowice.eu

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY