REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

370Studio i Agata Wierzbicka we współpracy z Golub GetHouse

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 28 lip 2015 14:59
370Studio i Agata Wierzbicka we współpracy z Golub GetHouse
370Studio i Agata Wierzbicka we współpracy z Golub GetHouse
370Studio i Agata Wierzbicka we współpracy z Golub GetHouse
370Studio i Agata Wierzbicka we współpracy z Golub GetHouse
370Studio i Agata Wierzbicka we współpracy z Golub GetHouse

Pomiędzy budynkami Mennica Legacy Tower w przyszłości powstanie ogólnodostępny plac z elementami małej architektury i zielenią. Zanim jednak rozpocznie się budowa, inwestorzy zdecydowali się udostępnić swoją przestrzeń na działania kulturalne. Już działa kino Filmowej Stolicy Lata, a niebawem ruszy plenerowa wystawa Muzeum Woli.

REKLAMA

Z myślą o podniesieniu atrakcyjności tego obszaru wolskiego Mirowa, Golub GetHouse oraz Mennica Polska S.A. – inwestorzy Mennica Legacy Tower – uporządkowali i otworzyli część terenu przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej, na którym aranżowane są atrakcje przygotowane przede wszystkim dla lokalnej społeczności.

W połowie sierpnia na terenie inwestycji otwarta zostanie plenerowa wystawa pt. "Nowi warszawiacy. Historie awansów społecznych drugiej połowy XIX wieku". Bohaterami ekspozycji – organizowanej wspólnie przez Muzeum Woli oraz inwestorów Mennica Legacy Tower – są ludzie, których losy stały się kanwą dla opowieści o modernizującym się mieście i przemianach społecznych. Kuratorką wystawy jest dr Joanna Kubicka. Projekt architektoniczny i graficzny wystawy opracowali 370studio i projektantka Agata Wierzbicka.

– Wystawa o nowych warszawiakach opowiada historie osób, które samodzielnie zapracowały na swój sukces otwierając własny biznes czy angażując się w miejskie życie – skomentował Czarek Jarząbek, prezes Golub GetHouse.

Wystawa plenerowa na terenie Mennica Legacy Tower jest częścią Festiwalu „Nowi Warszawiacy. Aktualizacja”, będącego nowym projektem Białołęckiego Ośrodka Kultury, Muzeum Woli, oddziału Muzeum Warszawy, Miasta Stołecznego Warszawa oraz Domu Kultury Działdowska.

– Przywilejem i wartością Warszawy od ponad 150 lat była jej otwartość – wyjaśnia Hanna Nowak Radziejowska, kierowniczka Muzeum Woli i kuratorka Festiwalu.

W tym samym miejscu, jeszcze pod koniec czerwca rozpoczął się cykl 10 projekcji kina plenerowego, które odbywają się w piątkowe wieczory i potrwają do końca wakacji. Na amatorów kina pod chmurką, realizowanego wspólnie z warszawską Filmową Stolicą Lata, czekają leżaki, koce, stojaki na rowery oraz food-truck.

– Bardzo nas cieszy, gdy przy korzystnej pogodzie nasze piątkowe kino plenerowe odwiedza każdorazowo ok. 300-400 widzów. Świadczy to również o zapotrzebowaniu na ciekawe inicjatywy miejskie w tej dynamicznie rozwijającej się części Warszawy – dodał Czarek Jarząbek, prezes Golub GetHouse.

Wydarzenia kulturalne na terenie Mennica Legacy Tower zostały objęte honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

– Tego rodzaju inicjatywy to oczywista korzyść dla mieszkańców. Bardzo się cieszę, że prywatni partnerzy angażują się w organizację akcji społecznych – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

Festiwal „Nowi Warszawiacy. Aktualizacja” składa się z 3 filarów: animacji społecznych „Warszawa od środka”, odbywających się od lipca do października 2015 na Woli i Białołęce, działań artystycznych (wrzesień, październik 2015) oraz debat, paneli dyskusyjnych i konferencji naukowej (październik-grudzień 2015). Różnorodne, interdyscyplinarne działania odbywające się w ramach Festiwalu są próbą zmierzenia się z tożsamością stolicy, z oczekiwaniami jej mieszkańców i przyjezdnych, zawierają krytyczną refleksję na temat zmian we współczesnej Warszawie.

Mennica Legacy Tower to kompleks biurowy składający się ze 130-metrowej wieży i sąsiadującego z nią budynku, który powstanie w kwartale ulic Prosta-Żelazna-Pereca-Waliców w Warszawie. W ramach budowy, inwestorzy odtworzą również ul. Waliców na odcinku między Prostą a Pereca. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowane jest na przełom 2015 i 2016 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY