REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

3,5 mln zł na konserwację dolnośląskich zabytków

  • Autor: PAP
  • 26 mar 2015 09:36
3,5 mln zł na konserwację dolnośląskich zabytków
fot. Fotolia

Z budżetu województwa dolnośląskiego na konserwację zabytków i prace budowlane przy ich zabezpieczeniu w 2015 roku przeznaczono 3,5 mln zł. To kwota mniejsza niż przed rokiem; finansowe wsparcie obejmie tylko 30 procent złożonych wniosków.

REKLAMA

Jak poinformował w środę PAP rzecznik prasowy marszałka Jarosław Perduta, komisja oceniająca ze zgłoszonych 318 wniosków wybrała do realizacji 102 na łączną kwotę 3,5 mln zł.

- Komisja postanowiła nie oceniać wniosków o dofinansowanie opracowania dokumentacji projektowej, lecz zaproponowała wsparcie tych projektów, które mają już gotową dokumentację. Dzięki temu możliwe będzie wykonanie prac jeszcze w tym roku budżetowym - dodał rzecznik.

Jak podkreślił, zarząd województwa rekomenduje wykonanie prac konserwatorskich i budowlanych w obiektach, które są najcenniejsze pod względem historycznym oraz najbardziej zagrożone degradacją.

W złożonych 318 wnioskach właściciele obiektów ubiegali się o łączną kwotę dotacji na ponad 33 mln zł.

W październiku 2014 r. Ministerstwo kultury i Dziedzictwa Narodowego w pierwszym naborze wniosków o dotacje na prace przy zabytkach w roku 2015 udzieliło 90 dotacji dla obiektów z Dolnego Śląska na łączną kwotę ponad 21,1 mln zł. W ramach Programu Dziedzictwo Kulturowe - priorytet Ochrona Zabytków - przyznanych zostało wówczas 328 ministerialnych dotacji na obiekty w całym kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY