REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

7,4 mln zł na remonty kujawsko-pomorskich zabytków

  • Autor: kujawsko-pomorskie.pl
  • 06 paź 2014 16:20
7,4 mln zł na remonty kujawsko-pomorskich zabytków
Kościół św. Mikołaja w Radominie, fot. kujawsko-pomorskie.pl

Trwają prace konserwatorskie w zabytkowych obiektach regionu kujawsko-pomorskiego współfinansowane przez Urząd Marszałkowski ze środków budżetu województwa oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W tym roku na realizację 138 takich zadań trafi 7,4 mln zł.

REKLAMA

- Każdego roku przeznaczamy wielomilionowy strumień środków na ochronę zabytków na Kujawach i Pomorzu. W tym roku przyznaliśmy specjalne wsparcie na ratowanie kościoła w Rogowie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W tym roku wsparcie Urzędu Marszałkowskiego trafiło między innymi na konserwację fragmentu elewacji wschodniej kościoła św. A. Boboli w Świeciu, realizację kolejnego etapu prac na elewacjach kamiennych kościoła św. Mikołaja w Radominie (powiat golubsko-dobrzyński), remont konserwatorski wnętrza kościoła św. Floriana w Sokołowie (Pustynia) w gminie Izbica Kujawska (powiat włocławski) oraz kolejny etap rewaloryzacji elewacji budynku Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy przy ul. Kujawskiej 4.

W latach 2009-2013 Urząd Marszałkowski skierował na remonty w zabytkach ponad 46 milionów złotych dotacji z budżetu województwa oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dofinansowanie trafiło na realizację 558 zadań.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY