REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

AB Consulting zaprojektował, a Darco rozbuduje szkołę w Górze Puławskiej

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 16 cze 2015 12:44
fot. Fotolia

9,2 mln zł będzie kosztowała rozbudowa i modernizacja Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Gimnazjum w Górze Puławskiej w województwie lubelskim.

REKLAMA

30 kwietnia podpisano umowę na wykonawstwo inwestycji między Gminą Puławy a Korporacją Budowlaną Darco.

Prace obejmą powiększenie funkcjonujących obiektów szkolnych do blisko 3 tys. mkw. powierzchni.

Projekt inwestycji opracowało biuro AB Consulting.

 Zakłada on powiększenie zespołu edukacyjnego o część dydaktyczno - socjalną (dodatkowych 11 sal lekcyjnych) oraz salę widowiskowo-sportową.

 Na parterze przewidziano 2 sale dla dzieci 6-letnich z osobnymi zapleczami sanitarnymi, salę komputerową, 5 sal dydaktycznych, salę sportową o wym. 32x17 m wraz z zespołem sanitarno-szatniowym, w tym  również szatnie i toalety dla osób niepełnosprawnych i pomieszczenie trenera w-f. Projektowana Sala Gimnastyczna posiada plac do gry o wymiarach 15x28m.

 Na piętrze budynku zlokalizowano: sekretariat, pokój dyrektora Szkoły Podstawowej, pokój dyrektora Gimnazjum, 2 pokoje nauczycielskie, sanitariaty, pomieszczenia gospodarcze, 3 klasopracownie z zapleczami, bibliotekę z czytelnią gminną i bibliotekę z czytelnią szkolną oraz wejścia na widownię sali gimnastycznej z 248 miejscami siedzącymi. Zaprojektowano również dodatkowe miejsca parkingowe w tym dla osób niepełnosprawnych, a także drogę ewakuacyjną, place i chodniki.

W istniejącym budynku szkoły zaprojektowano niewielkie zmiany w części przylegającej do budynku projektowanego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY