REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Będzie nowa kreślarnia Politechniki Warszawskiej

  • Autor: Politechnika Warszawska
  • 02 lip 2014 09:59
Będzie nowa kreślarnia Politechniki Warszawskiej
fot. Gmach Nowej Kreślarni Wydziału Transportu PW
Będzie nowa kreślarnia Politechniki Warszawskiej
Będzie nowa kreślarnia Politechniki Warszawskiej
Będzie nowa kreślarnia Politechniki Warszawskiej

Od lipca 2015 r., studenci Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej będą mieli gmach Nowej Kreślarni. 30 czerwca br. wmurowano kamień węgielny pod jego budowę.

REKLAMA

Rozbudowa Gmachu Nowej Kreślarni Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej to projekt, który znacząco wpłynie na poziom kształcenia studentów tego wydziału. Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Unię Europejską, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Wykonawcą inwestycji jest Skanska. Inwestycja o wartości prawie 12 mln zł netto ma powstać do lipca 2015 r.

- Zwiększenie powierzchni dydaktycznej oraz wdrożenie kolejnych nowatorskich rozwiązań sprawi, że od połowy 2015 r. dwa tysiące studentów Wydziału będzie mogło się kształcić zgodnie z najwyższymi standardami edukacyjnymi w Europie - komentuje prof. dr hab. inż. Wojciech Wawrzyński, Dziekan Wydziału Transportu PW.

Dobudowane skrzydło budynku Wydziału Transportu zostanie wyposażone w kompleksowe rozwiązania w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Specjalistyczne laboratoria zostaną wyposażone w systemy telekomunikacyjne dla potrzeb transportowych. Dzięki realizacji projektu studenci będą mogli korzystać z unikatowego zestawu stanowisk wyposażonych w jeden z najnowocześniejszych komputerowych systemów sterowania ruchem na stacji kolejowej – stosowany także do sterowania ruchem pociągów Metra Warszawskiego. Do pracy dydaktycznej zostanie również wykorzystany system urządzeń stacyjnych i liniowych oraz zdalnego sterowania i kierowania ruchem.

Gmach Nowej Kreślarni WT PW usytuowany jest przy zbiegu ulic Noakowskiego i Koszykowej. Zastosowane rozwiązania architektoniczne zwiększą funkcjonalność obiektu, a także ułatwią dostęp do edukacji osobom niepełnosprawnym. Projekt tworzy harmonijną całość z innymi budynkami na tym terenie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie





REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY