REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Będzie nowy most w Częstochowie

  • Autor: czestochowa.pl
  • 16 sty 2015 11:44
Będzie nowy most w Częstochowie
Panorama Częstochowy, fot. czestochowa.pl

Pod koniec stycznia 2015 r. mają rozpocząć się pierwsze prace związane z rozbudową mostu w ul. Mirowskiej nad rzeką Kucelinką w Częstochowie. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo i usprawni płynność ruchu w tym miejscu.

REKLAMA

Zmianie ulegnie szerokość całkowita obiektu ze względu na konieczność przeprowadzenia ciągu pieszo- rowerowego przez most, z zastosowaniem barier zabezpieczających ruch samochodowy, pieszy i rowerowy, opasek oraz normatywnych chodników - informuje oficjalny portal miejski Czestochowa.pl

Prace obejmą rozbiórkę starego obiektu i budowę nowego o długości 25,2 m i szerokości 13,9 m. Chodniki powstaną po obu stronach mostu. Przebudowane zostaną istniejące sieci gazowe, elektryczne i teletechniczne. Powstanie kanalizacja deszczowa i wyremontowane zostaną drogi na dojazdach.
Drogowcy umocnią także skarpy koryta rzeki i przeprowadzą rekultywację terenu. Most będzie odpowiadał klasie „A” wg normy obciążeń, czyli do 50 ton.

Prace mają według planu potrwać do końca sierpnia, ale wykonawca wstępnie deklaruje szybszą realizację inwestycji.

Przetarg na rozbudowę mostu wygrało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Banimex z Będzina, które ma wykonać zadanie za nieco ponad 3,3 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY