REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Będzie nowy projekt i rozbudowa sanatorium dla dzieci

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 30 kwi 2015 10:18
Będzie nowy projekt i rozbudowa sanatorium dla dzieci
fot. Fotolia

Spółka Interferie planuje rozbudowę sanatorium uzdrowiskowego Interferie Argentyt w Dąbkach. Dzięki temu ośrodek ma szansę stać się największym centrum leczenia uzdrowiskowego dzieci w Polsce. Obecnie trwa analiza kierunków rozwoju, rozpoczął się też proces wyłaniania wykonawcy dokumentacji projektowej.

REKLAMA

Sanatorium uzdrowiskowe Interferie Argentyt w Dąbkach leczy obecnie rocznie ponad 1100 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Do tej pory gościło ponad 16 tys. najmłodszych pacjentów. Sanatorium specjalizuje się w leczeniu nawracających schorzeń górnych dróg oddechowych, chorób układu ruchowego, cukrzycy, otyłości i schorzeń reumatoidalnych.

- Planowana inwestycja zdecydowanie podniesie atrakcyjność sanatorium, powiększając bazę noclegową, poszerzając paletę oferowanych usług, rozbudowując obecnie działające funkcje oraz przede wszystkim unowocześniając nasz obiekt. Po przebudowie będzie to jedno z najnowocześniejszych w Polsce miejsc leczenia oraz wypoczynku dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat i ich opiekunów - mówi Jan Koman, Prezes Zarządu Interferie S.A.

Przyszły projektant, wspólnie z inwestorem określą kierunek prowadzonych prac koncepcyjnych i projektowych. Realizacja inwestycji, poprzez budowę wielofunkcyjnego kompleksu basenowego, powiększenie bazy zabiegowej i części restauracyjnej oraz zwiększenie liczby pokoi dla kuracjuszy, ma na celu stworzenie w Dąbkach zespołu sanatoryjno – uzdrowiskowego o wysokim standardzie obiektów komercyjnych. Nowy obiekt Interferie Argentyt ma łączyć prowadzenie kuracji leczniczych z zabawą i rozwojem dzieci oraz wypoczynkiem dla ich opiekunów.    

- Jestem przekonany, że poprzez tę inwestycję uda się nam stworzyć przyjazne i nowoczesne sanatorium, które znacząco wzbogaci ofertę całej grupy. Planowany rozwój sanatorium Interferie Argentyt wpisuje się w kontynuowany przez spółkę intensywny proces modernizacji technicznej i technologicznej posiadanego majątku - dodaje Jan Koman.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY