REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Biura, galerie i pracownie artystyczne w projekcie Art_Inkubator

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 07 lut 2014 12:45
Biura, galerie i pracownie artystyczne w projekcie Art_Inkubator
Art_Inkubator w Łodzi

Zakończyła się rewitalizacja budynków pofabrycznych przy ul. Tymienieckiego 3 w Łodzi. Uroczyste otwarcie projektu Art_Inkubator nastąpi w maju 2014 r.

REKLAMA

W projekcie Art_Inkubator powstała wielofunkcyjna przestrzeń mająca za zadanie łączyć cele kulturalne z biurowymi. W zmodernizowanych budynkach znalazły się biura, galerie, pracownie artystyczne, sale konferencyjne i wystawnicze. Wnętrza na piętrach stanowią otwartą przestrzeń.

Modernizacja i rozbudowa kompleksu mieszczącego się na terenie dawnych Zakładów Włókienniczych Scheiblera na Księżnym Młynie rozpoczęła się w 2012 r. Kompleks składa się z trzech pofabrycznych obiektów wzniesionych w XIX wieku i na początku XX wieku. Głównym celem inwestora - Fabryki Sztuki było zaadaptowanie dawnych magazynów do działań na polu kulturalno-społecznym przy zachowaniu ich oryginalnego, zabytkowego charakteru.

Projekt rewitalizacji trzech budynków pofabrycznych wykonała Skanska. Efektownie odnowiono m.in. elewację. – Prace prowadziliśmy z uwzględnieniem zachowania oryginalnych elementów architektury. W budynku C poddaliśmy renowacji 125 szt. okien i 19 szt. drzwi, odnowiliśmy też okiennice i strop z blachy falistej - mówi Łukasz Górecki, kierownik budowy Skanska.

We wszystkich budynkach odrestaurowano płyty żeliwne, rozdzielnie elektryczne i dostosowano zagospodarowanie terenu. Na powierzchni ok. 2070 mkw. I. i III. piętra obiektów B i C renowacji poddano posadzki drewniane. Ponadto w tych budynkach odnowiono konstrukcję nośną, w szczególności słupy i podciągi żeliwne. - Wielokrążek, dzwonki w elewacjach, elementy przemysłowe na wysięgnikach, oprawy świetlówkowe czy talerze prętów stropowych także odnowiono. Ostatnimi elementami, jakie poddaliśmy renowacji, była balustrada na schodach w budynku A i drewniana rampa w budynku B - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY