REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Biurowiec Izby Celnej w Krakowie według projektu Karpla Konsulting

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 lip 2015 16:04
Biurowiec Izby Celnej w Krakowie według projektu Karpla Konsulting
fot. Fotolia

Izba Celna w Krakowie jest w trakcie procedury przetargowej na wybór generalnego wykonawcy nowego biurowca. Projekt kompleksu opracowało biuro Karpla Konsulting, przy opracowaniu założeń architektonicznych brała również udział pracownia Arcad.

REKLAMA

Inwestycja zostanie zlokalizowana na działce przy ulicy Pachońskiego.

Budowa obejmie obiekt o powierzchni użytkowej ponad 8 tys. mkw. i kubaturze 35 tys. m3. Biurowiec będzie obiektem średniowysokim o sześciu kondygnacjach nadziemnych. Wysokości budynku zostały określone zgodnie z zapisami obowiązującego Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, a jego forma została podporządkowana w dużym stopniu potrzebom funkcjonalnym programu jak również warunkom lokalizacji działki z uwzględnieniem zagadnień komunikacyjnych.

Budynek został zaprojektowany na współczesnym modelu obiektów biurowych, gdzie oprócz dobrze rozwiązanej funkcji i przestrzeni użytkownik ma również dostęp do obszarów rekreacyjnych będących częścią zagospodarowania. W centralnej części działki zaprojektowany został duży, reprezentacyjny plac z elementami małej architektury, takimi jak fontanna i betonowe siedziska.

Projektanci wprowadzili pas intensywnej zieleni oddzielający działkę od ruchliwej ulicy Pachońskiego

Prace budowlane powinny zostać zakończone w ciągu 36 miesięcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY