REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Brama Łodzi z myślą Daniela Libeskinda

  • Autor: PAP
  • 07 sty 2014 12:25

W Łodzi powstanie nowy budynek warty 50 mln euro, którego koncepcję architektoniczną stworzył światowej sławy architekt Daniel Libeskind - podaje PAP. Brama Miasta ma być reprezentacyjnym budynkiem i architektonicznym symbolem Łodzi, który łączy powstające Nowe Centrum Łodzi z historycznym Śródmieściem. Działki pod inwestycję kupuje spółka LDZ Brama.

REKLAMA

Ma to być budynek, pod którym będzie można swobodnie przejść z podziemnego dworca kolejowego Łódź Fabryczna na główną ulicę miasta - Piotrkowską.

Inwestycja powstanie na działkach o łącznej powierzchni ponad 7,5 tys. mkw. Zgodnie z warunkami przetargu i koncepcją architektoniczną maksymalna powierzchnia użytkowa budynku może wynieść ponad 38 tys. mkw., obiekt będzie mógł mieć maksymalnie 64 metry wysokości i najwyżej 13 kondygnacji.

Autorem wstępnej koncepcji architektonicznej jest światowej sławy architekt, pochodzący z Łodzi Daniel Libeskind. Jego studio ma także przygotować projekt budynku. - Aktualnie nadszedł czas dokonania odsłony obrazu mojego miasta w pełnym technikolorze, z demokratycznym społeczeństwem na pierwszym planie, wibrującym energią i chęcią zmian na lepsze - napisał architekt.

Budynek o nieregularnych kształtach i zarysie ma wprowadzać w zamyśle do zupełnie nowego otoczenia jakie ma powstać w okolicach starego budynku dworca kolejkowego Łodź Fabryczna.

Libeskind projektowa Muzeum Żydowskie w Berlinie, Muzeum Żydowskie w San Francisco, Imperial War Museum North w Manchesterze. Jest także zwycięzcą konkursu na projekt zagospodarowania terenu po World Trade Center w Nowym Jorku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY