REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Bryła nowego dworca w Bydgoszczy gotowa

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 02 kwi 2015 09:58
Bryła nowego dworca w Bydgoszczy gotowa
Nowy Dworzec w Bydgoszczy, fot. PKP S.A.
Bryła nowego dworca w Bydgoszczy gotowa
Bryła nowego dworca w Bydgoszczy gotowa
Bryła nowego dworca w Bydgoszczy gotowa
Bryła nowego dworca w Bydgoszczy gotowa

Co nowego słychać na budowie dworca w Bydgoszczy? Właśnie rozpoczęły się prace przy peronach 3 i 3a. Zakończyło się także wznoszenie ścian budynku głównego. Widać już jak prezentować będzie się sylwetka obiektu.

REKLAMA

Jak informuje portal miejski bydgoszcz.pl, w ostatnich dniach  otwarto perony 4 i 4a, jednocześnie zamknięto perony 3 i 3a. Są one dostosowane m.in. do poruszania się osób niewidomych oraz niedowidzących. Orientację ułatwia nowa kolorystyka oraz elementy ryflowane (z wypustkami). Perony zostały wyposażone też w elektroniczny system informacji dla pasażerów, ławki, nowe stylowe zadaszenia.

W budynku głównym zakończyło się wznoszenie ścian. Widać już jak prezentować się będzie sylwetka budynku. Rozpoczęły się również prace przy ociepleniu konstrukcji.

Budynek wyróżniać ma nowoczesna architektura. Po zdjęciu rusztowań dzięki prześwitowi możliwe będzie z perspektywy ul. Dworcowej oglądanie zrewitalizowanego budynku dworca wyspowego. Większość elewacji będzie przeszklona. Ma delikatnie odbijać elementy otoczenia. Szkło uzupełniać mają panele z betonu architektonicznego. W przejściach podziemnych już trwa układanie granitowych okładzin. Poza nowoczesną przestrzenią pasażerską, podróżni będą mogli skorzystać z szerokiej oferty handlowej i gastronomicznej. Dworzec zostanie również wyposażony w monitoring.

Nowy bydgoski dworzec będzie jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Inwestorem jest PKP S.A. Na miejscu rozebranego głównego budynku dworca (zlokalizowanego przy ulicy Zygmunta Augusta) powstaje nowy. Poza nowoczesną przestrzenią pasażerską, podróżni będą mogli skorzystać z szerokiej oferty handlowej i gastronomicznej.

Dworzec w Bydgoszczy zostanie oddany do użytku do końca 2015 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY