REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Bulwar nad Odrą będzie dostępny nie tylko dla studentów

  • Autor: PAP
  • 19 sie 2015 16:12
Bulwar nad Odrą będzie dostępny nie tylko dla studentów
fot. Politechnika Wrocławska

Boiska do siatkówki plażowej, pomosty oraz pochylnia do wodowania i wyciągania łódek powstaną na nowym bulwarze Politechniki Wrocławskiej nad Odrą. Umowę na przebudowę nabrzeża rzeki podpisano w środę. Prace zakończą się w maju 2016 r.

REKLAMA

Jak poinformował w środę PAP Michał Ciepielski z biura prasowego uczelni, projekt zakłada modernizację i zagospodarowanie terenu sportowo-rekreacyjnego, znajdującego się wzdłuż Odry przy Wybrzeżu Wyspiańskiego.

"Za budynkiem uczelnianym H-14 powstanie promenada, która ma ułatwić dostęp do rzeki nie tylko studentom i pracownikom naszej uczelni, ale także wszystkim mieszkańcom miasta i turystom" - dodał Ciepielski.

Wzmocnione zostanie nabrzeże, powstaną utwardzone ścieżki, nowe pomosty, dwa boiska do siatkówki plażowej o wymiarach 16 na 8 m oraz piaszczysta plaża. Dodatkowo zamontowane zostanie nowe oświetlenie, ławki i stojaki na rowery.

Rektor politechniki prof. Tadeusz Więckowski podkreślił, że budowa bulwaru nie będzie ostatnim etapem prowadzonej przez uczelnię modernizacji nabrzeża Odry. W kolejnych planach jest przebudowa odcinka od budynku H-14 w stronę jazów; prace mają się rozpocząć wiosną przyszłego roku.

Modernizacja czeka także plac dla wioślarzy klubu AZS Politechnika Wrocławska wraz ze znajdującymi się tuż obok betonowymi schodami z zamontowanym trapem oraz platformą dla osób niepełnosprawnych.

Jak poinformowano, remont nabrzeża nie oznacza "zabetonowania" całego bulwaru. Znaczna część terenu zostanie obsadzona drzewami i krzewami, dodatkowo pojawią się także rabaty kwiatów i traw ozdobnych.

Na przylegającej do Wybrzeża Wyspiańskiego skarpie, tuż przy przystanku kolejki linowej nad Odrą poprowadzona zostanie ścieżka dla pieszych, która będzie także przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Uczelnia na inwestycję, którą wykona firma PARK-M sp. z o.o, przeznaczy ok. 10 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY