REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Bulwary Szczecińskie wyróżnione - przyciągają turystów i mieszkańców

  • Autor: szczecin.pl
  • 24 lip 2014 12:56
Bulwary Szczecińskie wyróżnione - przyciągają turystów i mieszkańców
Panorama Szczecina, fot. szczecin.pl

Szczecińskie bulwary nadodrzańskie zdobyły wyróżnienie w ramach V edycji konkursu „Najlepsza przestrzeń publiczna Województwa Zachodniopomorskiego”.

REKLAMA

Podczas uroczystej gali kończącej konkurs, która odbyła się w środę 23 lipca w siedzibie Wydziału Zarządzania Strategicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, prezydent Piotr Krzystek odebrał od marszałka Olgierda Geblewicza pamiątkową statuetkę oraz dyplom.

Szczecin zdobył wyróżnienie za projekt "Promenada z widokiem na Odrę - Przebudowa szczecińskich bulwarów". W uzasadnieniu werdyktu możemy przeczytać, że wyróżnienie zostaje przyznane: za stymulację procesu ponownego zwrócenia się miasta do naturalnej lokalizacji nad rzeką Odrą, kreowanie silnego wizerunku europejskiego miasta i stolicy województwa z wysokiej jakości przestrzenią publiczną, wykorzystanie lokalizacji dla wzmocnienia konkurencyjności turystycznej i inwestycyjnej oraz poprawę warunków korzystania ze szlaku wodnego w aspekcie szeroko pojętej turystyki wodnej. Szczecin dzięki bulwarom wrócił nad wodę.

To miejsce która przyciąga do siebie mieszkańców i turystów. Dziękujemy za to wyróżnienie. – powiedział Piotr Krzystek prezydent Szczecina - Mamy nadzieję że Szczecin będzie brał udział w kolejnych edycjach tego konkursu, ponieważ czeka nas jeszcze wiele wyzwań, które z całą pewnością sprawią że przestrzeń naszego miasta będzie w jeszcze większym stopniu atrakcyjniejsza. – dodał prezydent.

Przebudowa bulwarów nadodrzańskich była jedną z najbardziej efektownych, a zarazem bardzo przyjemnych inwestycji realizowanych w Szczecinie. Jest to w tej chwili jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Szczecinie. Na terenie niegdyś świecącym pustkami dziś można spotkać żeglarzy, spacerowiczów, rolkarzy... a przede wszystkim można tam przyjemnie spędzić wolny czas i odpocząć.

Projekt "Promenada z widokiem na Odrę - Przebudowa szczecińskich bulwarów" spowodował kompleksową przebudowę zagospodarowania trzech bulwarów, które w wyniku realizacji przedsięwzięcia zostały przystosowane do uprawiania turystyki wodnej, uzupełniając z jednej strony braki miejsc do postoju jednostek sportowych i turystycznych oraz statków białej floty. Dzięki przebudowie, przy nabrzeżach powstała nowa infrastruktura niezbędna do obsługi jednostek pływających - czytamy w oficjalnym portalu miasta, Szczecin.pl.

Na Bulwarze Piastowskim – przebudowano odcinek o długości 909,5 m. (od połączenia z Bulwarem Nadodrzańskim do Trasy Zamkowej). Pojawiły się nowe chodniki, ławki, kosze na śmieci oraz infrastruktura niezbędna do obsługi jednostek pływających (pachoły, oczepy, koła ratunkowe). Podłączono też media: woda i prąd, jest też możliwość odbioru ścieków. Dodatkowo przeprowadzono prace konserwatorskie elewacji piaskowca.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY