REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Bydgoszcz: Centrum Onkologii stawia na inwestycje

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 05 gru 2014 11:12
Poliklinika Centrum w Bydgoszczy, fot. UM Bydgoszcz

Centrum Onkologii w Bydgoszczy zmieniło się w ogromny plac budowy. W szybkim tempie powstaje Innowacyjne Forum Medyczne przy ul. I. Romanowskiej, a obok buduje się nowy obiekt Polikliniki Centrum. W 2015 r. rozpocznie się też budowa Centrum Paraolimpijskiego.

REKLAMA

Nowa poliklinika, w której mieścić mają się przychodnie jest zaprojektowana tak, by osoby oczekujące na wizytę czuły się komfortowo. Każdy gabinet będzie wyposażony w oddzielną minipoczekalnię.

Przy Poliklinice Centrum powstanie również duży parking mieszczący 250 pojazdów. Szpital buduje konsorcjum firm Lech i Ebud. Wartość prac budowlanych wyceniono na blisko 24,3 mln zł. Budowa obejmie piętrowy obiekt w kształcie litry L o powierzchni około 6,5 tys. mkw. W przyszłości będzie można go rozbudowywać o kolejne kondygnacje. Inwestycja powstaje na działce, którą Centrum Onkologii nabyło od miasta na preferencyjnych warunkach. Nowy gmach będzie gotowy na przyjęcie pacjentów z początkiem 2016 roku. Obecnie trwają już prace przy wznoszeniu pierwszych ścian na poziomie parteru. Wcześniej wykonano fundamenty. Działkę na budowę polikliniki przekazało miasto - podaje portal bydgoszcz.pl

Na sąsiedniej działce powstaje natomiast Innowacyjne Forum Medyczne. Inwestycja polega na rozbudowie istniejącego budynku Zakładu Teleradioterapii poprzez nadbudowę dwóch kondygnacji. Pierwsza będzie miała charakter techniczny, w drugiej znajdą się laboratoria, pomieszczenia biurowe i sala wykładowa na niemal 200 osób.  Inwestycja ma zakończyć się w III kwartale 2015 roku. Wykonawcą jest firma Skanska. Inwestorem jest Centrum Onkologii w Bydgoszczy, które pozyskało również dotację z budżetu państwa.

Centrum Onkologii przygotowuję się także do budowy Centrum Paraolimpijskiego. Będzie to czterokondygnacyjny budynek hotelowy połączony tunelem z Parkiem Aktywnej Rehabilitacji i Sportu (PARiS), który otwarty został przy Centrum Onkologii w maju 2013 r. W skład PARiS-u wchodzą m.in. basen, siłownia, sala fitness, sala sportowa, kompleks saun, grota solna i zakład rehabilitacji. Centrum Paraolimpijskie ma stać się ośrodkiem sportów paraolimpijskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY