REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Bydgoszcz: Centrum Onkologii zyska nowoczesny ośrodek badawczy

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 24 wrz 2014 09:40
W Bydgoszczy powstanie ośrodek badawczy, fot. UM Bydgoszcz

Przy ul. Romanowskiej w Bydgoszczy powstaje Innowacyjne Forum Medyczne, gdzie naukowy będą pracować nad bardziej skutecznymi metodami leczenia raka. Wartość inwestycji szacowana jest na około 35 mln zł.

REKLAMA

Jak informuje bydgoski magistrat, inwestycja polega na rozbudowie istniejącego budynku Zakładu Teleradioterapii poprzez nadbudowę dwóch kondygnacji. Pierwsza będzie miała charakter techniczny, w drugiej znajdą się laboratoria, pomieszczenia biurowe i sala wykładowa na niemal 200 osób. Poza pracami konstrukcyjnymi wykonane zostaną m.in. instalacje elektryczne, niskoprądowe, wod.-kan., centralnego ogrzewania, ciepła technologicznego wraz z rozbudową węzła cieplnego, instalacja wentylacji i klimatyzacji z wodą lodową oraz sieć strukturalna.

Bydgoski urząd podaje, że inwestycja zakończy się w III kwartale 2015 roku. Wykonawcą jest firma Skanska. Inwestorem jest Centrum Onkologii w Bydgoszczy, które pozyskało również dotację z budżetu państwa. Innowacyjne Forum Medyczne powstało z myślą o intensywnym rozwoju medycyny, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów onkologicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY