REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Bydgoszcz: nowa hala tenisowa na półmetku

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 15 sty 2015 10:41
fot. UM Bydgoszcz

Trwa montaż dachu w hali do tenisa przy ul. Gdańskiej w Bydgoszczy. Inwestycja zakończy się wiosną br.

REKLAMA

Jak informuje bydgoski magistrat, parterowy budynek powstaje  na istniejących kortach pomiędzy hotelem i stadionem. Będzie  składać  się z dwóch części; hali tenisowej o wymiarach w 37,8m x 40,16m i zaplecza o wymiarach 30,86m x 8,4m.

W hali usytuowane będą dwa pełnowymiarowe korty do gry w tenisa. W części zaplecza znajdą się: recepcja, hol wejściowy z widownią, szatnie i łazienki, pokój trenera (sędziów), pokój lekarski (pierwszej pomocy), serwis, magazyn na sprzęt sportowy, pomieszczenie techniczne i gospodarcze  oraz kotłownia z magazynem na olej.

Latem udało się wyłonić wykonawcę inwestycji. Jesienią wykonano fundamenty budynku oraz wszystkie ściany. Obecnie trwają prace nad dachem. Ma on konstrukcję drewnianą. Trwa montaż poszycia. Wykonywane są także prace przy instalacjach. Obok hali funkcjonować będą także dwa odkryte korty.

Zaawansowanie prac przekroczyło 50 procent. Koszt tej inwestycji to 4,43 mln zł brutto. Elewację zewnętrzną nowej hali zaprojektowano w kolorach niebieskim i szarym z akcentami żółtymi nawiązujących do istniejących budynków i barw klubowych „Zawiszy”.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY