REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Bydgoszcz: nowa hala zda egzamin podczas Mistrzostw Świata

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 15 lip 2014 10:40
Bydgoszcz: nowa hala zda egzamin podczas Mistrzostw Świata
Nowa hala do gry już prawie na finiszu, fot. UM Bydgoszcz

Już we wrześniu podczas Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn z nowej hali będą mogli korzystać najlepsi siatkarze.

REKLAMA

Bydgoska inwestycja pozwoli na jednoczesne rozgrywanie spotkań oraz treningów w sąsiadujących ze sobą halach. Na widowni  obiektu będzie mogło zasiąść 1479 widzów. Hala wznoszona kosztem 24,2  mln zł jest wyposażona w pomieszczenia odnowy biologicznej, część administracyjną dla klubów sportowych oraz szatnie dla zawodników. Obiekt jest budowany dzięki pozyskaniu znaczącego wsparcia z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w kwocie 8 mln zł.

Jak informuje bydgoski magistrat obecnie trwają prace związane z wyposażeniem obiektu. W ciągu miesiąca zamontowane zostaną krzesełka, parkiet i posadzka żywiczna imitująca bieżnię wokół trybun. Wokół hali trwa zagospodarowanie terenu zielenią.

Nowy obiekt będzie połączony z istniejącą od 12 lat halą podziemnym łącznikiem. W budynku znajdą się cztery szatnie, niewielka sala konferencyjna, gabinety odnowy biologicznej oraz stanowiska dla mediów. Nad płytą boiska zawiśnie również telebim.

Na stałe na parkiecie wymalowane będą linie do gry w koszykówkę i ręczną. W piłkę siatkową gra będzie możliwa  po rozłożeniu specjalnej wykładziny teraflex.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY