REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Bydgoszcz: nowa siedziba straży miejskiej, studio monitoringu i archiwum

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 18 gru 2014 12:15
Bydgoszcz: nowa siedziba straży miejskiej, studio monitoringu i archiwum
fot. Fotolia

W Bydgoszczy przy ul. Baczyńskiego 5 zostanie zmodernizowany budynek siedziby straży miejskiej. Dokumentacja jest już gotowa. Prace budowlane są planowane na lata 2015-16.

REKLAMA

Dokumentacja zakłada wiele zmian w trzykondygnacyjnym obiekcie. Na parterze oraz pierwszym piętrze zlokalizowane zostaną pomieszczenia biurowe dla strażników miejskich.  Na drugim piętrze zgodnie z przygotowanym projektem powstanie studio monitoringu wizyjnego. To z tego miejsca obserwowany będzie obraz ze 159 kamer zainstalowanych w mieście.

Sala gimnastyczna po przebudowie zaadaptowana zostanie na miejskie archiwum. Budynek zostanie wyposażony także w windę, oraz inne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Zagospodarowany zostanie teren wokół obiektu. Powstaną nowe zieleńce i elementy małej architektury.

Zaprojektowano również dwa parkingi na potrzeby straży miejskiej oraz do obsługi klientów. Pomyślano również o boksach dla psów, które służą w straży miejskiej. Będą one otoczone ekranami dźwiękochłonnymi.

Oprócz projektu miasto dysponuje także prawomocnym pozwoleniem na budowę. Z kosztorysu wynika, że modernizacja obiektu wraz z jego wyposażeniem kosztować będzie około 15 mln zł. Prace budowlane są planowane na lata 2015-16. W budżecie na 2015 roku zaplanowano na rozpoczęcie inwestycji 6, 9 mln zł. Ogłoszenia przetargu można spodziewać się z początkiem 2015 roku - podaje oficjalny portal miejski Bydgoszczy.

Gmach przy ul. Baczyńskiego 5 powstał w 1954 roku. Był to jeden z pierwszych budynków, które zbudowano przy tej ulicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY