REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Bydgoszcz poprawia estetykę miejskiej przestrzeni

  • Autor: fot. UM Bydgoszcz
  • 13 sie 2014 15:10
fot. UM Bydgoszcz

Miasto zwiększa prace związane z poprawą estetyki pasa drogowego. Nowe elementy będą w stonowanej szarej kolorystyce i kształcie bardziej współgrającym z miejską przestrzenią.

REKLAMA

Dzięki oszczędnościom na zadaniach przetargowych zwiększony zostanie zakres prac związanych z poprawą estetyki pasa drogowego. Wymienionych zostanie 1,4 kilometra barier oraz 260 słupków.

Bariery chroniące pasażerów oczekujących na przystanku przed rozbryzgiwanymi kałużami zostaną wymienione między innymi na ul. Fordońskiej (przystanki Fabryczna, Kazimierza Wielkiego i Bałtycka), Wojska Polskiego (przystanki Kładka, Baczyńskiego) , na węźle Perłowa oraz nawę źle rondo Jagiellonów.

Wymienione będą także najbardziej zniszczone bariery na międzytorzach (pomiędzy dwoma torami). Tego typu prace zaplanowano na ul. Fordońskiej (na wysokości Fabrycznej i Bałtyckiej oraz Fabrycznej) oraz na Toruńskiej (na wysokości Tesco, przed węzłem Perłowa, na wysokości Filmowej)
W sumie to 1426 metrów nowych estetycznych barier. Dodatkowo zaplanowano również wymianę 260 słupków przeszkodowych. Chronią one ważne części chodników przed najeżdżaniem i parkowaniem. Wymianę tych elementów zaplanowano na Grudziądzkiej, Poznańskiej, Wałach Jagiellońskich, Bernardyńskiej, Gdańskiej, Staszica, Krasińskiego i Markwarta.

- Poprawa estetyki miejskiej przestrzeni to jeden z celów, który konsekwentnie realizujemy – podkreśla prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. - Z jednej staramy się mobilizować właścicieli kamienic na Starym Mieście oraz firmy zarządzające reklamami do większego zaangażowania. Z drugiej strony miasto podejmuje szereg działań porządkujących otoczenie. Prace zaplanowane przez zarząd dróg uzupełnią takie działania jak rewitalizacja uliczek, skwerów, odnowa elewacji komunalnych budynków, czy obniżenie opłat za zajęcie pasa drogowego przez kawiarnie.

Zgodnie z ustaleniami ze Społeczną Radą ds. Estetyki nowe elementy będą w stonowanej szarej kolorystyce. Prace rozpoczną się po rozstrzygnięciu postępowania przetargowego i zakończą w ciągu miesiąca od podpisania umowy z wykonawcą, prawdopodobnie we wrześniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY