REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Bydgoszcz: rewitalizacja mostów i ulic za 10 mln zł

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 11 lip 2014 09:31
Bydgoszcz: rewitalizacja mostów i ulic za 10 mln zł
fot. UM Bydgoszcz

Trwają prace remontowe na bydgoskich mostach i uliczkach na Starym Mieście. Na inwestycję miasto wyda blisko 10 mln zł.

REKLAMA

Zgodnie z podpisaną umową rewitalizacja ulic i obiektów mostowych powinna zakończyć się na przełomie listopada i grudnia. Przetarg na to zadanie wygrało konsorcjum stworzone przez firmę Betpol.

Nieprzejezdna jest ulica Batorego oraz Jezuicka na odcinku od Długiej do Ku Młynom. Trwa tam wymiana nawierzchni. Podobne prace toczą się także na Spichlernej nad brzegiem Brdy. Jezdnie i chodniki są wykonywane w tym samym poziomie co między innymi ułatwi poruszanie się osobom starszym i niepełnosprawnym. Nieprzejezdne są także mosty Sulimy-Kamińskiego w ciągu Mostowej i na ul. Ku Młynom.

Na moście J. Sulimy-Kamińskiego wytyczone zostaną szerokie chodniki z granitowych płyt. Jezdnia wykonana będzie natomiast z granitowej kostki. Nośność obiektu nie ulegnie zmianie pojawi się natomiast jego podświetlenie. Po zachodniej stronie ul. Mostowej przewidziany jest ciąg pieszo-rowerowy.

Na wniosek mieszkańców oraz Stowarzyszenia na Rzecz Transportu Publicznego w Bydgoszczy zachowany zostanie kilkumetrowy odcinek torów na zjeździe z mostu, a obok zostanie umieszczona tablica, która upamiętni fakt, że ulicą Mostową w latach 1888-1974 kursowały tramwaje.

W ramach całego projektu zaplanowano także rewitalizację kolejnych ulic na terenie Starego Miasta. Równy estetyczny bruk i obniżone krawężniki pojawią się na ulicach: Niedźwiedziej, Ku Młynom, Farnej. Status klasycznej ulicy z jezdnią i chodnikiem utrzyma natomiast ulica Trybunalska, która stanowić ma dojazd do parkingu wielopoziomowego.
Rewitalizacja obejmie także fragment Mostowej i Grodzkiej wokół rozbudowywanego kompleksu budynków usługowo-biurowych. W ten sposób rewitalizacja bydgoskiej starówki będzie miała kompleksowy charakter.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY