REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Bydgoszcz wie jak ważna jest rewitalizacja bulwarów

  • Autor: kujawsko-pomorskie.pl
  • 20 sty 2015 10:22
Bydgoszcz wie jak ważna jest rewitalizacja bulwarów
Zrewitalizowane bulwary nad Brdą, fot. Tymon Markowski, kujawsko-pomorskie.pl

Rewitalizacja śródlądowych szlaków wodnych, a także rozbudowa związanej z nimi infrastruktury mogą się stać jednym z kluczy rozwojowych dla całego regionu. Dlatego województwo kujawsko-pomorskie inwestuje w tego typu przedsięwzięcia. Wartość marszałkowskiego wsparcia dla prowadzonych przez miasto inwestycji związanych z rewitalizacją Bydgoskiego Węzła Wodnego i Wyspy Młyńskiej to blisko 40 milionów złotych.

REKLAMA

Przez 12 miesięcy w mieście nad Brdą odbywały się liczne imprezy plenerowe, happeningi, konferencje, sympozja, zawody sportowe, rajdy i spływy, koncerty i wystawy, a nawet rekonstrukcja historyczna i gra miejska, wydano też interesujące publikacje. Wszystko po to, by podkreślić ścisłe związki Bydgoszczy z żeglugą śródlądową oraz sportami wodnymi i wodniacką rekreacją - zarówno historyczne, jak i te, które wiążą się ze współczesnymi szansami rozwojowymi.

- Samorządowe władze województwa podzielają ten punkt widzenia uznając, że rewitalizacja śródlądowych szlaków wodnych, a także rozbudowa związanej z nimi infrastruktury mogą się stać jednym z kluczy rozwojowych dla całego regionu. Stąd wsparcie dla wszelkich tego typu inicjatyw, tak w sferze inwestycji, jak i promocji – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Pozostające w dyspozycji samorządu województwa środki trafiły na trzy ważne przedsięwzięcia inwestycyjne tego rodzaju:
- rewitalizację Wyspy Młyńskiej, która stała się jednym z najpiękniejszych miejsc w mieście, chętnie odwiedzaną enklawą rekreacyjną w samym jego centrum;
- budowę Przystani Bydgoszcz z nowoczesną mariną;
- rewitalizację bulwarów i nabrzeży Bydgoskiego Węzła Wodnego, obejmującą m. in. przebudowę i budowę umocnień, ścieżek rowerowych i ciągów pieszych, budowę przystanków tramwaju wodnego oraz zagospodarowanie terenów zielonych.

Łączna wartość dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2007-2013 to blisko 40 milionów złotych.

Warto podkreślić, że samorząd województwa zaangażował się w międzyregionalne projekty dotyczące rewitalizacji zasadniczych dla Bydgoskiego Węzła Wodnego międzynarodowych dróg wodnych E-40 i E-70.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY