REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Bydgoszcz: więcej funduszy na remont kamienic

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 15 sty 2015 09:25
fot. UM Bydgoszcz

Bydgoski magistrat informuje, że w tym roku na poprawę estetyki kamienic zaplanowano kwotę 1,46 mln zł - o ćwierć miliona więcej niż w roku ubiegłym.

REKLAMA

Kwota ta zapisana jest w projekcie budżetu miasta na 2015 rok. W poprzednich latach na wsparcie właścicieli zabytków miasto przeznaczało kwoty rzędu 1,2 mln złotych. Przypominamy, że zakończyły się remonty kamienic, których właściciele skorzystali w ubiegłym roku z dotacji konserwatorskich.

Dzięki wsparciu finansowemu miasta, wypiękniały już m.in kamienica przy ul. Niedźwiedzia 11, Plac Wolności 1, 20 stycznia 1920 roku, Podwale 13, willa przy ul. Jagiellońskiej 62, budynek przy ul. Toruńskiej 406 oraz kamienica u zbiegu ulic Libelta i Kołłątaja. Nową elewację przy wsparciu miejskich środków zyskał kościół pw. św. Mikołaja w Starym Fordonie. Ponadto zmiany w wyglądzie Starego Miasta i Śródmieścia uzupełniają inwestycje Administracji Domów Miejskich. Komunalna spółka w tym roku odnowiła elewację między innymi w budynkach na Zbożowym Rynku 8, 11 oraz Gdańskiej 37. Na ten rok zaplanowano remonty kolejnych elewacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY